Táborští Kohouti porazili v pondělí potřetí Kobru Praha a nyní budou usilovat o postup do první ligy! Dvou výher dosáhli Jihočeši na ledě Kobry a pokaždé po nájezdech. V pondělním pátém utkání se do branky Tábora postavil Tomáš Klestil a dlouho to vypadalo, že Táboru bude k výhře tentokrát stačit šedesát minut.
Ještě minutu a půl před koncem Kohouti vedli 2:4. „Zápas jsme měli pod kontrolou, z kluků sobotní porážka spadla a hráli jsme jedno z nejvydařenějších utkání v sezoně," říká k průběhu zápasu trenér Tomáš Matušík.
Pak ale přišlo varování, když domácí Pohl snížil minutu a dvacet vteřin před koncem na rozdíl jediné branky. „V tu chvíli se nám v hlavách rozsvítila kontrolka a vzpomněli jsme si na loňskou sérii s Kolínem," popisuje pocity táborských hokejistů v dramatické koncovce Matušík.
Šestnáct vteřin před vypršením normální hrací doby pak přišel přímo šok. Znovu Jan Pohl srovnal na 4:4. „Neřekl bych, že bychom závěr zápasu podcenili. Byla to souhra nešťastných náhod a kromě toho Kobra ten závěr utkání sehrála skvěle," uznává kvality soupeře táborský kouč.
Po šedesáti minutách byl tedy stav nerozhodný a na řadu přišlo prodloužení. „Už si ani přesně nepamatuji, jaké jsme v ten moment měli pocity. Jen jsme si říkali, že když se to nepovedlo v normální hrací době, musíme to urvat v prodloužení nebo v případných nájezdech," popisuje Matušík emoce na střídačce před rozhodujícími fázemi zápasu. Desetiminutové prodloužení se hrálo oboustranně opatrně, přesto mohlo být po třech a půl minutách rozhodnuto. Brankáře Kobry Praha však zachránila tyčka. Ve zbývajících šesti a půl minutách se již nic zajímavého neudálo a zápas dospěl k nájezdům.
„Kluků jsem se ptal, kdo chce jet a Boháč, Krätzer a Matušík se přihlásili vlastně sami. Myslel jsem si, že by mohl jet i Mařík, ten však byl úplně vyčerpaný a jet nechtěl," líčí trenér Kohoutů. Jihočeši museli mít nervy ze železa. Nájezdy zvládli skvěle. Všichni tři táborští exekutoři nájezdů uspěli, zatímco z domácích překonal Klestila jen Borovanský. Tábor se tak mohl radovat z výhry a z postupu do kvalifikace o I. ligu.
V souběžně hraném finále skupiny Východ porazil Přerovem v neméně dramatickém utkání Vsetín 4:3 a trio Sokolov, Přerov a Tábor se tak popere o účast v první lize.

Fakta z utkání: Kobra Praha – HC Tábor 4:5 po SN (1:0, 1:3, 2:1 – 0:0) – Branky: 19. Borovanský (Jakeš, Verbík), 33. Jakeš (Borovanský), 59. Pohl (Kocman, Cafourek), 60. Pohl (Cafourek) – 22. Matušík (Mařík), 25. Matušík (Mařík), 30. Mařík (Matušík, Březina), 45. Seidl (Krätzer), rozh. nájezd Krätzer. Střely: 28 – 44. Vyloučení: 4 – 7. Využití: 1 – 0. Oslabení: 0 – 1. Diváci: 612.

Jak v kvalifikaci? Čtvrtek 2.4. Přerov – Tábor. Pondělí 6.4. Tábor – Sokolov. Středa 8.4. Tábor – Přerov. Neděle 12.4. Sokolov – Tábor.