Domácí, v jejichž sestavě chyběl zraněný útočník Květoň, si lepší vstup do zápasu snad ani nemohli přát. Při první přesilovce zápasu našel Kašpařík krásně před odkrytou klecí Pletku. Ten sice mířil vedle, ale kotouč odražený od zadního mantinelu bez problémů dorazil do sítě po necelých dvou minutách Martynek.

Radost velice slušně zaplněné arény ale netrvala dlouho. V 5. min. hrála svou první přesilovku také Kometa a záhy bylo vyrovnáno. Po vyhraném vhazování si popovezl kotouč od modré čáry na kruh obránce Stehlík a přesnou střelou do horního růžku Kovářovy klece vyrovnal.

Domácí se oklepali a začali soupeře opět tlačit. Langhammer připravil ideální pozici Gulašovi. Ten ale sám proti Trvajovi neuspěl. V 15. min. si oba hráči spolupráci zopakovali a tentokrát s gólovým efektem. Gulašova bomba vylétla z branky tak rychle, že videorozhodčí musel dlouhé minuty zkoumat záznam hry, než branku posvětil.

Odpověď však přišla zase hodně rychle. Při dvojnásobné přesilovce bombu Stehlíka od modré Kovář jen vyrazil a Hruška dorazil na 2:2.

Jihočeši hráli podstatně lépe než v posledním domácím utkání s Pardubicemi. Kašpařík jel sám na Trvaje, ale ten předvedl parádní zákrok. Znovu Kašpařík v úplném závěru první třetiny našel ve vlastním oslabení před brankou úplně volného Podlešáka, zkušený brněnský gólman však opět čaroval.
Do druhého dějství vtrhli domácí jako uragán a soupeře pořádně sevřeli. Podruhé v utkání jel sám na Trvaje Kašpařík, ale zase nedal. Červeného dělovka pro změnu zacinkala na tyčku brněnské klece.

Drtivý tlak vyústil ve vedoucí gól ve 36. min., kdy v přesilovce pět na tři dotlačil kotouč za Trvajova záda Gulaš.

Třetí dějství začalo dobrou možností brněnského Stehlíka, ale skóre se měnilo znovu na druhé straně. Po akci Langhammera (připsal si v utkání už třetí asistenci) se prosadilopět velice aktivní Červený. Po chvilkové nedůslednost před vlastní brankou sice Malec opět snížil na rozdíl jediného gólu, ale Jihočeši rychle kontrovali. Svůj parádní výkon korunoval povedenou trefou Langhammer.

Hosté se nevzdávali. Kvapil nastřelil tyč a v samotném závěru snížili při power play, kdy hráli dokonce šest na tři, ale Bičánek čtyři vteřiny před koncem pouze snížil.

Branky a nahrávky: 2. Martynek (Pletka, Kašpařík), 15. Gulaš (Langhammer), 36. Gulaš (Langhammer, Ptáček), 44. Červený (Langhammer), 47. Langhammer (Gulaš, Podlešák) – 5. Stehlík (R. Hruška), 16. R. Hruška (Stehlík), 46. Malec (Kvapil, R. Hruška), 60. Bičánek (Stehlík, Brabenec). Vyl. 9:10 (navíc dom. Novák 10 min.), využ. 2:3. Rozhodčí: Homola, Lacina – Svoboda, Kalivoda. 5022 diváků. Mountfield: Jakub Kovář – Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený – Šimánek, Mikeska, Červený – Gulaš, Langhammer, Podlešák – Martynek, Kašpařík, Pletka – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři Fr. Výborný a Kupka. Brno: Trvaj – Kempný, Bičánek, Mojžíš, Malec, Houdek, Stehlík, Protivný – Veselý, R. Hruška, Kvapil – Jar. Svoboda, Huml, Brabenec – Erat, R. Procházka, Dlouhý – Fúzik, Křivohlávek, Jakub Svoboda. Trenéři Jeřábek a Lubina.

Hlasy trenérů – František Výborný (HC Mountfield): „Musím ocenit, že mužstvo uhrálo vítězství po prohře v Třinci, kde sahalo po třech bodech. Opět jsme ale pokračovali v neproměňování šancí, což nás stálo větší herní pohodu. Za tři body jsme ale rádi.“

Vladimír Jeřábek (Brno): „Chtěli jsme hru založit na dobré defenzivě, ale to se nám nepodařilo. Trochu nás nalomil sporný gól na 2:1, který podle mého poté ovlivnil i výkon rozhodčích. Pokaždé, když se nám podařilo dát gól, tak jsme udělali hrubku, kterou soupeř potrestal.“