Jasné je, že v roli lodivodů do ní táborský koráb nadále povedou trenéři Jakub Grof a Richard Lobo, kteří se týmu ujali v probíhající sezoně na sklonku minulého roku v poněkud vypjaté atmosféře po Tomáši Matušíkovi, který se poroučel z pozice kouče i přesto, že Kohouti v té době vedli tabulku skupiny Západ.

A trenérské duo musí vyladit celek od Jordánu co nejlépe, protože ambice vedení budou opět ty nejvyšší. Obnáší to mnohdy i bolestivé rány, ale tak to ve sportovním světě chodí. A Tábor čeká poměrně široká obměna, která se dotýká všech řad. V modrobílých barvách nebude pokračovat celkem jedenáct hráčů – brankář, tři obránci a sedm útočníků.

O koho se jedná? Novou smlouvu už nedostal gólman David Gába, jehož o post jedničky v play off připravil Matěj Žajdlík, jenž přišel v průběhu sezony ze Znojma. Končí i zadáci Miloslav Jáchym, Kamil Černý a Adam Čížek a útočníci Radek Seidl, Ondřej Šulek, Rudolf Huna, Adam Zeman, Patrik Zayml, Jan Bárta a Petr Zíb.

Asi největším překvapením je odchod kapitána Seidla, který závěr sezony strávil na marodce kvůli zlomenině kotníku. A nečekal se ani konec nejproduktivnějšího hráče týmu Šulka, jenž běhěm sezony nasbíral celkem 51 bodů.

Je třeba dodat, že veteráni Černý a Huna se rozhodli ukončit hráčskou kariéru, u některých hrál roli také fakt, že mužstvo bude v novém ročníku fungovat v profesionálním režimu, což mimo jiné znamená i dopolední tréninky.

„Všem hráčům se sluší poděkovat za jejich služby pro HC Tábor. Někteří tady působili dlouhodobě a odvedli opravdu skvělou práci. Přejeme jim do budoucna hodně štěstí,“ vyjádřil se manažer klubu Miroslav Volena.

Na soupisku tedy přibyde celá řada nových jmen, které táborský klub bude zveřejňovat až od 1. května, jak je v Česku obvyklé, neboť hráči mívají smlouvy do konce dubna.

Jisté je, že u Jordánu mohou počítat s dosavadními defenzivními oporami Karlem Plášilem, Tomášem Hajičem či Jakubem Suchánkem i forvady Jakubem Matušíkem, Janem Milfaitem, Václavem Krlišem nebo Milanem Dančišinem.

Stávající kádr HC Tábor
Brankáři: Matěj Žajdlík.
Obránci: Marek Bouška, Matěj Gajdolín, Tomáš Hajič, Tomáš Hubata, Karel Plášil, Jakub Suchánek, Jiří Říha.
Útočníci: Milan Dančišin, Jan Duda, Václav Krliš, Jakub Matušík, Jan Milfait, Jan Nevšímal, Lukáš Prášek, Jiří Severa, Jaroslav Suchan, Miroslav Šimák, Matěj Zadražil.