Čekají je soupeři ze špice tabulky. V neděli (17) se hraje na Hluboké derby: Domácí se pokusí o senzaci v derby s David servisem, který za osmnáct kol ztratil jen tři body.

Hlubočtí mají za sebou dvě porážky od Milevska - 2:9 a 3:5. „Ale pořád to máme ve svých rukách. Samozřejmě se díváme na ostatní výsledky, protože na sebe narazí zajímavé dvojice," podotýká kouč Miroslav Šulista. „Myslíme, že ani Vimperk, ani Strakonice nebudou chtít do konce nic vypustit. Soběslav má Strakonice a Tábor, nebude to mít jednoduché. Totéž Tábor ve Vimperku, takže se toho nebojíme," prohlašuje trenér, podle něhož cíl Hluboké zůstává stejný: „Chceme do play off. A nejraději ze sedmého místa."

Zpráva ze čtvrteční schůze STK fanoušky Hluboké zajisté potěší. Rytíři se díky chybě Tábora B, který 17. ledna neoprávněně nasadil na Hluboké do hry Davida Blažka, mohou radovat z kontumační výhry 5:0 a tří bodů. V boji o osmičku se jim teď náramně hodí! Na ledě Hlubočtí Táboru podlehli na nájezdy 5:6.

Trenéru Šulistovi neunikla některá vyjádření z tábora David servisu, že vedoucí tým soutěže se pod zámek zrovna netěší. „Budeme hrát naplno a bojovat o to, abychom byli po Humpolci druzí, kteří dokáží favorita obrat o body," slibuje Miroslav Šulista, jenž si ale uvědomuje, jak těžký úkol jeho tým zítra čeká. „Tak, jak David servis nastoupil proti Veselí, měl ve třech lajnách obrovskou kvalitu! A to ještě nehrál Jan Trummer… Jediné, co můžeme dělat, je nechat na ledě úplně všechno, prokázat abnormální bojovnost a kromě toho mít ještě hodně hokejového štěstí, tu pověstnou kliku," uvažuje nahlas kouč Hluboké nad Vltavou.

Nedělní duel nepovažuje v závěru základní části za ten klíčový. „Kdybychom něco uhráli, je to dobře, ale když ne, tak máme ještě doma Veselí a hrajeme v Krumlově."

Po dvou porážkách Hlubočtí nesmutní. Naopak. Oslavují páteční přestup svého brankáře – mezi ženáče. „Měli jsme společenskou událost. Franta Dašek měl svatbu přímo na stadionu!" usmívá se Miroslav Šulista a potvrzuje, že post brankářské jedničky se kvůli tomu před derby nemění. „Určitě začne chytat on. Navíc druhý náš brankář, Dan Černý, v týdnu netrénoval, protože byl pryč."

Rytíři se v derby musejí obejít bez hráčů Masničky a Moudrého, ostatní jsou odhodláni vzdorovat aspirantovi na postup. „Nebojíme se. Budeme hrát naplno a uvidíme," zní hlas z podzámčí.

Nedělní utkání v Kuki aréně začíná v 17 hodin. První vzájemný zápas skončil výhrou David servisu 7:2.