Kotaškův návrat do extraligy umožnila shoda okolností. Zranění Lukáš Poživila a fakt, že Stanislav Hudec už v sedmém kole extraligy nastoupil za Spartu. „Byl jsem rád, že jsem si zase mohl zahrát za tým, ve kterém jsem začínal. Mužstvo se tady moc nevyměnilo, takže jsem prakticky všechny kluky znal. Bylo fajn si s nimi znovu zahrát,“ chválí si svůj návrat.

A navíc to byl návrat vítězný, protože Jihočeši dokázali v Pardubicích zvítězit po dlouhých dvanácti letech. „Byl to výborný zápas. Snad to kluky nastartuje k nějaké vítězné vlně, aby se odpoutali od spodku tabulky,“ přeje svým staronovým spoluhráčům.

Ve středu hrál Tábor v Chrudimi, ale Kotaška v sestavě chyběl. Ve čtvrtektotiž ještě jednou nastoupí za Mountfield v extralize na Spartě. „Pak se uvidí, jak to bude dál. Jsem ale hráč Tábora, takže na prvním místě je Tábor,“ vysvětluje.

Do první ligy se Kotaška vrátil po pěti letech. „První liga se hodně zlepšila a není tak moc velký výkonnostní skok proti extralize. Chodí tam hrát hodně mladých kluků z nejvyšší soutěže. Posuzovat rozdíl mezi oběma soutěžemi bych ale nechtěl.“

V Táboře hraje řada českobudějovických hráčů. „Každý den dojíždíme,“ přikývne. „Je to hodinka cesty a dá se to zvládnout,“ tvrdí.
Tábor jako nováček soutěže neměl ideální vstup do sezony, ale už se zvedá a míří do středu tabulky. „První zápasy jsme prohrávali nešťastně o gól. Impulz přišel až s novým trenérem panem Pařízkem, který vnesl do týmu větší disciplínu. Pak se začalo trošku víc dařit,“ připomíná změnu na trenérském postu.

V sobotu se Tábor střetne na svém ledě se Znojmem,kde právě Kotaška strávil tři poměrně vydařené sezony. „Z loňské sezony tam zůstalo sna d jen pět kluků. Ostatní šli do Brna nebo někam jinam. Rád bych si proti nim zahrál, ale ještě raději jsem si zahrál s Budějovicemi, na které mám lepší vzpomínky než na Znojmo,“ ujišťuje.