Trenér František Eliáš remízou nepohrdl. „Naše pozice v tabulce sváděla k tomu, že bychom měli vyhrát, ale když se vrátím k utkání, bod je pro nás zlatý,“ míní českobudějkovický kouč, jenž byl s výkonem svého týmu tentokrát spokojen.

„Strakonice opět patří k největším favoritům, jsou kandidátem na titul, a my s ním odehráli vyrovnané utkání, v němž jsme měli gólové šance navíc, dvakrát jsme nastřelili tyčku,“ poukázal František Eliáš.

U svých svěřenců pozoroval zlepšení nejen ve hře. „Hlavně zlepšili přístup. Uvědomili si, že bez tvrdé práce to ani v krajském přeboru nepůjde. Tým zahrál podle našich představ, snad už se bude jen zlepšovat,“ přeje si kouč David servisu.

Začátek sezony narušila série zranění. Marodka rozmetala formace, které si trenér Eliáš poskládal v hlavě. „Jedná se o zkušené hráče. Nemají chřipku nebo anginu, léčba jejich zranění si vyžádá dvouměsíční léčení,“ posteskl si lodivod, jenž tak vypustil na krajský led hodně mladou sestavu. „Mladí k tomu přistoupili trochu laxněji, starší hráči nám chyběli. A potýkali jsme se s koncovkou – naše zakončení bylo opravdu tragické,“ přiznává František Eliáš. Ten s ohledem na hráčské ztráty musel naordinovat týmu jiný styl hry. „Počkáme, až se ti zkušení vymarodí a vrátí se na led,“ vysvětluje.

Toho, že by do té doby mohla vykrystalitovat osmička postupujících do play off, a David servis by v ní mohl chybět, se prý Eliáš neobává. „Ještě nebude rozhodnuto,“ kroutí hlavou. „Každý rok se o play off hraje do posledního kola! Bodové rozdíly mezi týmy nejsou tak velké. Další utkání to jen potvrzují. Jsme tři body na dostřel, nebojím se, že by bylo rozhodnuto dřív, než se nám vyprázdní marodka,“ tvrdí přesvědčivě František Eliáš, i když stoprocentně jist si nemůže. „I kdyby to tak nebylo, máme mladý, perspektivní tým, který má před sebou řadu sezon, takže bychom to nebrali jako tragédii,“ tvrdí.

Na post hlavního kouče se František Eliáš posunul z pozice asistenta. Na střídačce zaujal místo, které uvolnil Jiří Fedur, dlouholetá ikona David servisu. „Poslední tři roky jsme fungovali jako dvojice spolu, měli jsme stejnou zodpovědnost. Teď větší díl přešel na mne, mám hlavní slovo, jinak se ale nezměnilo. Jen to, že mám po svém boku za asistenta Dana Dudáčka. Spolupráce znovu funguje v pohodě,“ pochvaluje si Eliáš.

Dan Dudáček býval brankářskou oporou „servismanů“. Když mu kotník nedovolil pokračovat v kariéře, začal se v přípravě věnovat brankářům. Stabilní jedničkou je v David servisu Miroslav Studnička. „Vedle něj tu máme do brány ještě dva mladé kluky,“ upozornil na závěr trenér František Eliáš.