Člen zlaté hokejové generace a jeden z hrdinů z Nagana Robert Reichel vede reprezentaci do 17 let, s níž trénoval v Českých Budějovicích.

Do týmu pozval na dvoudenní soustředění i dva domácí dorostence: vytáhlé obránce Motoru České Budějovice Ondřeje Kachyňu a Romana Tintěru.

Exkluzivně pro Deník Reichel líčil, jakou oba Jihočeši mají v týmu pozici. „Co se Kachyni týče, patří k pilířům naší obrany," začal legendární útočník pochvalou. „Absolvoval veškeré akce, snad kromě jedné. Výkonem, jaký v reprezentaci předvádí, si to zaslouží. Pokud by stejné věci nepraktikoval v klubu, může se mu reprezentace vzdálit, ale zatím jsou jeho výkony dobré," poznamenal kouč.

Na domácím ledě dostal šanci, aby se ukázal, i Kachyňův klubový spoluhráč  Roman Tintěra. „Je v širším výběru mezi obránci. Byl na několika akcích, pak vypadl. Měl nějaké problémy, myslíme si, že třeba na letní soustředění nebyl připraven. Tyto věci jsme probrali s ním i s trenéry z Budějovic, takže o nedostatcích ví," prohlásil Reichel na adresu urostlého  beka, jenž v 16 letech narostl do výšky   187 centimetrů a váží bezmála metrák (98 kg). V zákulisí se hovořilo o tom, že potřebuje zlepšit obratnost, aby mohl tyto přednosti na ledě lépe prodat.

Robert Reichel si pochvaluje komunikaci s mládežnickými trenéry   napříč republikou. „De facto se všemi jsme v kontaktu, a pokud je nějaký problém, řešíme jej," ujistil.

Bývalý reprezentační kapitán vedle postu hlavního kouče u výběru ČR „17" působí současně na střídačce extraligových juniorů v Litvínově. Jejich domácí duel zrovna s Budějovicemi se shodou okolností  nehrál… „Stala se taková zvláštní věc, o které asi každý ví. Bohužel…," mračí se.

Hráč Motoru, který na zápas nebyl nominován, se měl pokusit ovlivnit výsledek za účelem výhry v sázkové kanceláři. Od svazu dostal roční distanc.  „Byla to kaňka a věřím, že se nebude opakovat. Je smutné, že s něčím takovým hráč vůbec přijde a stane se to. Trest byl vynesen, případ dál řeší policie, která k tomu určitě nějaký verdikt taky udělá. Vím, že asi před čtrnácti dny byli předvoláni někteří lidé, kteří byli osloveni, aby ten zápas pustili, tak uvidíme, jak to dopadne," uvedl   Reichel ke známé kauze.