Slavnostní úvod důležitého zápasu obstarala gratulace Pavlu Kašpaříkovi k šesti stovkám odehraných extraligových zápasů. Pak už se začalo naostro. Proti kompletní domácí sestavě vyrukovali oslabení hosté bez brankářské jedničky Kopřivy, jehož místo zaujal Furch.

Začátek byl oboustranně opatrný. V první desetiminutovce přinesla větší vzruch pouze Kolarzova tečovaná střela, která skrz Furchovy betony proskákala těsně vedle jeho klece. Šance se rodily jen velice těžko. Pletkova bomba skončila vedle a na druhé straně se zapotil Kovář při těžké střele exjihočecha Vondrky. Největší příležitost první části hry měl v jejím samotném závěru Mertl. Prosmýkl se až před Furcha, ale strážce slávistické svatyně nepřekonal.

Po nudnější první třetině se v té druhé začaly dít věci. Nejprve při přesilovce Slavie vychytal Tomicu v gólové příležitosti parádním zákrokem Kovář a poté uhodil na druhé straně fantom posledních zápasů Milan Gulaš. Po přesném vysunutí od Langhammera pohotovou střelou přes obránce Kadlece ve vlastním oslabení otevřel skóre.

Ve 29. min. bylo ještě veseleji. Oslavenec Kašpařík si po návratu z trestné lavice vybruslil od mantinelu až před Furcha, položil si ho a pod jeho tělem zasunul do branky podruhé.

Třetí gólová radost přišla v závěru druhého dějství. Vydareného střelu v přesilovce od modré Furch jen vyrazil a dorážející Martynek dokázal zvednout kotouč zblízka pod horní tyčku.

Do třetí třetiny vstoupili hosté bez svého trenéra Růžičky, který dostal za nesportovní chování trest do konce utkání.
Bez svého trenéra to sice hosté nezabalili, ale domácí celek už vývoj hry bezpečně kontroloval a mohl přidat i další góly. Tři vteřiny před koncem ještě trefil Kašpařík tyč. V závěru si mohli vychutnat ovace téměř zaplněné haly a gólman Jakub Kovář mohl slavit svou čtvrtou letošní nulu.

Branky a nahrávky: 26. Gulaš (Langhammer), 29. Kašpařík (Mikeska), 38. Martynek (Vydarený). Vyloučení 7:8 (navíc host. trenér Růžička do konce utkání), využití 2:0. v oslabení 1:0. Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Barvíř, Blümel. 5603 diváků. Mountfield: Jakub Kovář – Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený – Šimánek, Mikeska, Podlešák – Gulaš, Langhammer, L. Květoň – Martynek, Kašpařík, Pletka – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný (32. Červený). Trenéři Fr. Výborný a Kupka. Slavia: Furch – Kadlec, Žižka, Kuboš, Vašíček, Roth, Kolařík, Barák – Krenželok, Sklenář, Vondrka – T. Svoboda, Třetina, Tomica – Žejdl, Jelínek, Pospíšil – Micka, Holec, Poletín – Doležal. Trenéři Vl. Růžička st. a Čelanský.

Hlasy trenérů – Milan Kupka (Mountfield): „Nepodali jsme takový výkon jako v předcházejících zápasech. Utkání ale jdou v rychlém sledu za sebou a je těžké zahrát vždy optimálně. Hráči zaslouží poděkování za vítězství s nulou.“

Jiří Čelanský (Slavia): „Předvedli jsme hokej, na který momentálně nemáme. Pokud budeme v takových výkonech pokračovat, tak nemůžeme počítat s body. Kolega Růžička měl konflikt s rozhodčími a zbytek zápasu strávil v kabině.“