Na vytíženost si tak strážce českobudějovické svatyně rozhodně stěžovat nemůže. „Od září jsem hodně vytěžován. Zátěž je to opravdu velká a jsem rád, že jsme teď měli nějaké volno,“ připustil. „Nejtěžší jsou ty děkovačky fanouškům. Už těch rybiček, otoček a koleček mám dost. Ale když budeme pořád vyhrávat, tak to rád ještě zmáknu,“ neztrácí dobrou náladu.

Odchytat plnou porci extraligových zápasů, to znamená velký nápor nejen na fyzickou kondici, ale také na psychiku. „Dá se s tím bojovat. Zápasy jdou rychle za sebou, takže není moc času trénovat. Snažím si ty tréninky užít, aby mě hokej pořád bavil. Někdy jdu na led jenom s hráčskou hokejkou a rukavicemi, abych se odreagoval a měl sílu na další zápasy,“ nabízí svůj recept na odpočinek.

Na svém kontě má letos Kovář tři vychytané nuly. Z té poslední se mohl radovat v neděli proti Liberci, kdy jeho tým zvítězil přesvědčivě 4:0. „Už asi týden bojuji s horečkami, takže jsem hlavně rád, že ten zápas už je za mnou, abych si mohl jít lehnout pod deku,“ přiznal, že poslední duel odehrál ne zcela zdráv.

Přestože je Liberec třetím týmem tabulky, v utkání Kovář zase až tak moc práce neměl. „Nešlo na mě tolik střel jako v posledních zápasech, ale Liberec je hodně nevyzpytatelný soupeř. Čekal na naše případné chyby. Naštěstí jsme jich moc neudělali, a když už se nějaké objevily, tak jsme to zachránili. Po celý zápas to bylo takové čekání na chybu soupeře. My jsme žádný gól nedostali, naopak jsme sami čtyři dali a utkání jsme poměrně v pohodě zvládli,“ zhodnotil průběh zápasu.

Z vychytané nuly měl ale brankář Mountfieldu velkou radost. „Strašně mě ta nula těší. Je to letos již třetí a jsem za ni moc rád,“ přikývl. „Velký podíl na ní mají i spoluhráči. V listopadu a na začátku prosince jsme dostávali hrozně gólů. Nevím, jestli jsme změnili styl hry, ale určitě jsme si sáhli do svědomí a kluci zjistili, že musí více bránit a vracet se. Na výsledcích je to znát,“ chválí přístup svých spoluhráčů.

S Bílými Tygry Mountfield první dva letošní vzájemné zápasy prohrál. Vítězství se dočkal až teď na třetí pokus. „Měli jsme o to větší motivaci a jsem rád, že jsme utkání zvládli,“ chválil si.

Kovář v průběhu zápasu prokázal také mimořádnou odvahu, když jedné střele čelil bez rukavice a puk se snažil zachytit holou rukou. „Vypichoval jsem kotouč soupeři, který vyjížděl zpoza branky. Petr Nedvěd na mě spadl a vytrhl mi z ruky hokejku i s vyrážečkou. Snažil jsem se strčit do rány holou ruku, abych zmenšil šanci dát gól. Nakonec jsem puk vyrazil betonem,“ popisuje dramatickou situaci.

Strach prý v tom momentu neměl, i když jak sám připouští, pěkně to štípe. „Spíše jsem si říkal, že by bylo docela pěkné, kdybych tu střelu chytil holou rukou,“ smál se.

Podobnou situaci už jednou v kariéře zažil. „Bylo to také při zápase. Zvedl jsem ruku bez rukavice a protihráč mi to šoupnul mezi nohy. To byl spíše trapas,“ usměje se.

Příležitost ukázat svém umění bude mít Kovář zase v pátek, kdy Mountfield hostí aktuálního lídra extraligy Vítkovice (17.30).