Mrzí vás hodně, že vám nula utekla takhle před koncem?

Když nám v závěru zápasu vyloučili hráče, tak jsem si říkal, že určitě dostanu gól. V poslední době jsem měl štěstí na nuly a při tlaku soupeřů v závěru jsem gól nedostal. Tentokrát už jsem si říkal, že to tam musí spadnout. Shodou okolností to byl takový smolný gól, když se puk do branky odrazil od mojí brusle. Asi to tak mělo být. Dostat od Třince jenom jeden gól je ale dobré a tři body s takovým soupeřem úplně perfektní.

Při vašem jediném inkasovaném gólu mířil Krajíček místo do prázdné branky do vaší brusle. To snad nemohl být z jeho strany záměr?

Třeba si říkal, že si tu nulu zasloužím, tak to nechtěl dát. Puk jsem si ale opravdu srazil bruslí do branky sám.

Nečekal jste od prvního týmu tabulky, který je vyznavačem ofenzivního hokeje, větší útočnou aktivitu?

To určitě. Možná to ale bylo dáno naším přístupem k utkání, kdy jsme jim ukázali, že to tady nebudou mít lehké. Nějaký náskok na prvním místě už přece jen mají a asi se nekousli tolik, aby nám zápas více ztížili.

Třinec skutečně neměl tolik vyložených šancí jako naposledy třinácté Kladno. Souhlasíte?

Třinec hodně nastřeloval puky a byly tam nebezpečné dorážky. Buď se mi podařilo puk vyrazit někam stranou, nebo to kluci odpálili. To bylo klíčové.

Nula vám těsně unikla, na druhou stranu tak zase nemusíte přispívat do týmové kasy.

Za první nulu už jsem letos zaplatil a víc ze mě nedostanou.

Doma jste vyhráli za tři body poosmé v řadě, ale venku se vám nedaří. V čem je největší rozdíl ve vaší hře doma a venku?

Je to v našich hlavách. Venku nejsme tak nebezpeční dopředu. Obranná hra je podobná, ale venku jsme v útoku dost jaloví. Doma nám zbývají ještě tři zápasy a potřebujeme v nich udělat devět bodů. Pokud ne, tak musíme něco udělat venku. Nejlépe hned teď v Brně.