O víkendu se na šesti zimních stadionech rozjede nový ročník krajské ligy ledního hokeje. Liga bude velice náročná a vyrovnaná. Diváci uvidí řadu kvalitních zápasů a jistě si přijdou na své. Alespoň se na tom shodují zástupci oslovených klubů, které patří mezi hlavní favority soutěže. „Krajská liga má vysokou úroveň. Řada mužstev by se určitě neztratila ani ve druhé lize," tvrdí například sekretář a hlavní trenér HC Milevsko Bedřich Rybák.
Právě jeho tým byl dlouholetým účastníkem II. ligy,  ale v posledních dvou sezonách se mu vůbec nedařilo. Milevsko skončilo pokaždé poslední a hrálo baráž.
V předminulé sezoně se ještě bez problému zachránilo, ale poslední barážový soupeř z Trutnova  už byl nad síly Jihočechů a Milevsko tak bude hrát od letoška krajskou ligu.
Roli největšího favorita si však v Milevsku příliš nepřisuzují. „Budeme chtít hrát hlavně dobrý hokej a po dvou zpackaných sezonách si chceme udobřit diváky a sponzory," říká Rybák.
Novým trenérem A - mužstva je Miloslav Čech, jenž naposledy vedl mládež v Táboře. Milevské hokejisty čeká na úvod těžký los. Zítra nastoupí doma proti David servisu, obhájci loňského prvenství. Za týden pak hrají na ledě Písku, který suverénně vyhrál základní část minulého ročníku krajské ligy.
Milevský hokej slaví osmdesáté narozeniny a klub před úvodním buly zítřejšího utkání proti David servisu ocení čtyři bývalé hráče a jednoho zasloužilého činovníka, kteří pro klub odvedli spoustu záslužné práce.
Také trenér David servisu Jiří Fedur očekává vyrovnanou soutěž. Jeho asistentem bude od letošní sezony Roman Fousek, který ještě v minulé sezoně válel na ledě jako hráč.
„Hráči se na start soutěže těší, to je jasné. Žádný hokejista nemá léto a suchou přípravu příliš v lásce," říká kouč David servisu.
Hráči uvítali, že led v českobudějovické Pouzar aréně byl hokejistům k dispozici po celé léto, a že se tak mohli připravovat na ledě. Třeba i po boku hráčů ze zámořské NHL, kteří trávili letní měsíce doma na jihu Čech.
První zápas s Milevskem trenér Fedur za klíčový nepovažuje.  „Sezona je dlouhá a úvodní zápasy spíše naznačí, jak je kdo na tom. Každopádně nás čeká velice kvalitní prověrka," očekává od úvodního utkání Jiří Fedur.
Z ještě vloni druholigového Milevska trenér David servisu přehnaný respekt nemá. „Milevsko bude patřit k čelním týmům krajské ligy, ale za hlavního favorita ho nepovažuji," přemýšlí Jiří Fedur.
Do situace na čele tabulky promluví dle něj například i Písek, Veselí a doufá, že prim bude hrát i jeho tým. „Kádr se podařilo udržet pohromadě, navíc nás posílili František Mrázek a David Nedorost. Nemůžeme mít jiné cíle, než opět nejvyšší," hledí do nového ročníku s optimismem Fedur.
Generační obměnou prošlo mužstvo Strakonic, loňský finalista krajské ligy. Nejlepší střelec týmu Milan Černý ve Strakonicích skončil a posílí Hlubokou. Kádr mužstva hodně omladil, do týmu přišla řada juniorů a strakoničtí trenéři budou spoléhat hlavně na zkušené gólmany.
Roman Špiler a Jakub Myslivec by měli být hlavními oporami týmu. Strakonice zahajují na ledě Vimperku, kterému v přípravě podlehly. „Soutěžní utkání může být jiné, uvidíme jak to dopadne. Duel jasného favorita nemá a okresní derby mělo vždy výbornou diváckou kulisu. Myslím, že je to otevřené," říká k ostrému startu soutěže manažer klubu Roman Heimlich.
Obhajobu loňského druhého místa by Heimlich vzhledem k věkovému složení týmu považoval za senzaci. „Chceme se hlavně dostat do play-off, to je náš cíl," prozrazuje plány  Roman Heimlich.
Systém krajské ligy zůstává stejný jako v předchozím ročníku. Dvanáct týmů odehraje během 22 kol základní část. Osmička nejlépe umístěných si poté zahraje play-off. Vítěz bude bojovat v kvalifikaci o účast ve II. lize.
Novinkou je, že hrát se nebude baráž s nejhorším týmem II. ligy a vítěz kvalifikace tak postoupí do vyšší soutěže přímo.
Z krajské ligy žádné mužstvo nesestupuje.