Co se vám přihodilo, že jste musel vynechat středeční zápas s Litoměřicemi?
Na konci první třetiny sobotního zápasu v Prostějově jsem dostal po střele golfovým úderem pukem do hlavy. To se v hokeji stává. Osm stehů to spravilo a na Slavii už budu připraven.

V hokeji se sice podobné věci stávají, ale zase ne tak úplně často. Mohl byste ten moment přece jen trochu přiblížit?
Jel jsem před branku soupeře dorážet nebo tečovat. Spoluhráč Dušan Žovinec pálil z voleje golfákem, ale puk se zvedl tak vysoko, že mě trefil do hlavy přímo na ucho, takže jsem se skácel.

Starší helmy měly v oblasti ucha kryt, ty modernější už většinou ne. Dostal jste tedy přímý zásah do ucha?
Ano. Kryt jsem tam neměl, ale teď už jsem si ho tam přidělal. Raději budu hrát s krytem, aby se mi nic nestalo.

Dostat pukem do ucha není legrace. Cítil jste velkou bolest?
Bolelo to dost. Především tam byl ale šok, protože jsem měl strach, aby se nejednalo o něco vážnějšího. Nakonec jsem měl jenom prasklou chrupavku, která se již zahojila. Stehy tam ještě mám. Ty mi budou vyndavat příští týden. Z nejhoršího jsem venku.

Co se dělo poté, co jste se po zásahu pukem skácel na led?
Byl jsem docela v šoku a otřes tam také nějaký byl, protože rána to byla opravdu velká a přímo do hlavy. Bál jsem se nějakého většího zranění a jak jsem byl v šoku, tak jsem vyskočil a letěl jsem hned na střídačku. Tam jsem se trochu uklidnil, když jsem zjistil, že ucho je v pořádku. Šok trochu opadl, doktor mě sešil a všechno dobře dopadlo.

Lékař vám ránu zašíval na střídačce nebo někde na ošetřovně?
Sanitka mě odvezla do nemocnice, kde mi ránu zašili na ušním oddělení.

Domů jste cestoval s ostatními spoluhráči autobusem?
Ano. Jel jsem s klukama po zápase autobusem rovnou domů. Byl jsem v nemocnici i na rentgenu hlavy, jestli nemám prasklou lebku. Všechno bylo v pořádku a mohl jsem tak jet domů.

Nedali vám lékaři prášky na spaní, abyste dlouhou cestu zpět prospal?
To ne. Prášky jsem nepotřeboval. Usnul jsem i bez nich.

Tréninkovou pauzu jste si dlouhou nedal. Kolik jste vynechal tréninků?
V pondělí a v úterý jsem netrénoval a vynechal jsem i středeční zápas s Litoměřicemi. Ucho bylo ještě docela nateklé a všechno ještě nebylo spojené. Potem by se mohla rána zanítit, proto jsem do zápasu raději nešel.

Loni vám zlomil prst pukem jiný spoluhráč Luboš Rob. Neříkal jste si, co vás to ti vaši mladíci pořád ostřelují?
Takhle to neberu. Asi na to ale mám smůlu. Loni to byl prst, který spravilo také nějakých osm stehů. Prostě se to stalo.

Co vám řekl po zásahu váš spoluhráč Dušan Žovinec?
Samozřejmě mu to bylo líto a omluvil se mi. Říkal jsem mu, ať si to tak nebere, že se to může stát. Určitě nebylo jeho záměrem mě sestřelit a zranit. Podobné věci se v hokeji někdy stanou.

Dramatický zápas s Litoměřicemi, který váš tým otočil a vyhrál 4:3 po samostatných nájezdech, jste sledoval jen z tribuny. Jak se vám líbil?
Bylo to hodně dramatické utkání. Kluci na jeho konci prokázali velkou vůli po vítězství, když dokázali vyrovnat a v nájezdech rozhodnout. Byl to takový zápas, který by nás mohl posunout dál. V utkání ale bylo hrozně faulů a často se hrálo v oslabení. Utkání trvalo přes tři hodiny, což není obvyklé. Možná by nebylo špatné, aby pískali zápasy zase dva hlavní rozhodčí, protože dva vždycky vidí více než jeden.

Teď vás čeká atraktivní šlágr v Praze na Slavii. Pojedete?
Jedu. Stál jsem jeden zápas a koukat na hokej z tribuny je nepříjemné. Člověk by tam nejraději hned vlétl, ale prostě to nešlo. Na Slavii jedu a moc se na ten zápas těším. Jak se říká, čím kvalitnější soupeř, tím kvalitnější by to měl být zápas. Bude asi vyprodáno, chystá se tam spousta fanoušků z Budějovic. Dá se očekávat velmi dobré utkání.

Berete Slavii oproti ostatním zápasům v základní části jako výjimečný duel?
Asi ano. Se Slavií jsme se potkali už loni v baráži a dá se říct, že je to v první lize náš největší rival.

Loni jste v prvním vzájemném utkání v baráži vyhráli na Slavii 3:1 a fandila vám celá jedna tribuna vašich příznivců. Vybavujete si tento zápas?
To si pamatuji velice dobře. bylo to něco úžasného a na Slavii jsme vlastně hráli doma my. Slavia byla ve své hale jako hostující tým. Bylo to parádní a věřím, že si to teď zopakujeme. Že bude podpora ze strany fanoušků znovu taková a sehrajeme stejný zápas jako v baráži, kdy jsme tam vyhráli.

Letos jste se Slavií hráli už jednou. Vyhráli jste doma 4:1 a soupeř nepředvedl moc přesvědčivý výkon. Od té doby se ale hodně zvedl. Souhlasíte?
To byl teprve začátek sezony a asi se slávisté teprve sehrávali. Nám naopak vyšel začátek sezony velmi dobře a hlavně jsme měli k dispozici všechny hráče. Teď máme nějaká zranění. Slavia se ale potom skutečně zvedla. Výsledky měla dobré a měla tam sérii zápasů, kdy pomalu nešla pod šest vstřelených gólů na zápas. Teď ale třikrát prohrála a určitě také bude chtít zvítězit. Bude to pořádná bitva a kvalitní hokej.

Vedete tabulku o jediný bodík právě před Slavií. Byli byste spokojeni třeba i s bodem?
Bod je málo. Chceme tři. S těmi budeme spokojeni.