Rytíři měli v krajské lize volný pátek, utkání s Božeticemi museli odložit. Důvod je prostý – v nekryté Kuki aréně stále není led.

David Dědič potvrdil, že počasí zahájení sezony na zimním stadionu letos nepřeje. „Zatím jsme se ani nepokoušeli spustit stroje kvůli vysokým teplotám. A po víkendu hlásí patnáct stupňů,“ sleduje Dědič předpovědi meteorologů, které zatím nehrají do not hokejistům, ani zájemcům o veřejné bruslení. Ledaři by potřebovali, aby alespoň v noci přituhlo. „Pokud bude pořád takové teplo, prostě nevytvoříme dostatečně silnou vrstvu ledu,“ vysvětluje Dědič, proč se domácí premiéra s Božeticemi, plánovaná na dnešek, odkládá.

Rytíři vinou počasí nabrali v krajské lize zápasové manko, navíc nemohou doma ani trénovat. Dva jejich duely, se Soběslaví a s Božeticemi, byly odloženy.

V létě se stalo provozovatelem Kuki arény občanské sdružení HC Hluboká nad Vltavou Knights. Dosavadní provozovatel už se do výběrového řízení nepřihlásil. „Prvního srpna jsme podepsali s městem Hluboká coby majitelem stadionu smlouvu na pět let,“ říká David Dědič. Věří, že na zimáku se dá hospodařit v černých číslech, tedy se ziskem. „Nějaké prostředky navíc by to mohlo našemu HC přinést, i když žádné obrovské peníze to zřejmě nebudou. Neměli bychom tratit, samozřejmě záleží na počasí,“ znovu připomíná Dědič hlavní svízel nekryté arény.

Hlubočtí hodlají led pronajímat, hodinu nabízejí za 1450 korun. Zásadní změny, kterých by si divák všiml, v aréně po změně provozovatele nenastaly. „Nově se vymalovaly chodby a šatny, v kabinách se položily nové koberce, vyměnil se kus hrazení,“ popisuje David Dědič, bývalá brankářská jednička Hluboké a dnes jeden z členů vedení, které chce dění v hokejovém klubu zase trochu oživit.

Občanské sdružení slibuje, že zůstane zachována tradice veřejného bruslení v Kuki aréně – v pátek od 17 hodin, v sobotu od 15.30 hodin do 17 hodin, v neděli od 14 hodin. O změnách časů bude HC inforovat na svých stránkách, které by měl spustit ještě tento týden: www.hchluboka.cz

„Nejen během veřejného bruslení, ale i při víkendových dopoledních zápasech dětí bude v aréně otevřen stánek s občerstvením, abychom přilákali lidi,“ zve David Dědič příznivce hokeje i rekreačního sportu.

To vše ale bude aktuální, až hlubočtí ledaři na povel spustí stroje a hokejové bojiště mezi mantinely pokryje led.