Bílí Tygři patří k předním týmům extraligy a Jihočeši nad nimi letos vyhráli vůbec poprvé. „Liberec je silný soupeř, a to nejen podle jmen. Proto si také vítězství velice ceníme. Dvakrát jsme s nimi letos prohráli a nechtěli jsme prohrát potřetí. Naši hráči tentokrát zaslouží absolutorium ve všech řadách. Od gólmana, před beky až po útočníky, kteří hodně pomáhali i v defenzivě. Doufám, že tento zápas vlije hráčům další sebevědomí. Opět se přesvědčili, že hrát se dá s každým soupeřem. Za utkání zaslouží celé mužstvo poděkování,“ netajil se trenér František Výborný spokojeností s předvedeným výkonem.

Liberecký kouč Jiří Kalous sportovně uznal, že domácí byli tentokrát nad síly jeho týmu. „Od začátku byl domácí tým důraznější a šel za vítězstvím. Naprosto zaslouženě zvítězil,“ stručně, ale zcela výstižně zhodnotil průběh zápasu liberecký lodivod.

Třetí čtvrtinu extraligy zakončil Mountfield se ziskem 61 bodů a drží si tak bilanci dvaceti bodů na čtvrtinu. „Plán je to dobrý, ale těžko se plní,“ smál se výborně naladěný Výborný. „Dvacet bodů na čtvrtku je takový ten hraniční průměr. Samozřejmě by bylo příjemnější hrát jako v první čtvrtině, ale ta byla z naší strany zase trochu nad poměry. Liga je strašně vyrovnaná a každý bod je dobrý. Proto je také tříbodová výhra nad Libercem nesmírně cenná,“ zdůrazní.

František Výborný měl v neděli večer důvod ke spokojenosti nejen kvůli vítězství svého týmu. Odkoučoval totiž svůj 562. zápas v základní části samostatné české extraligy a překonal tak dosavadního rekordmana Aloise Hadamczika. „Já to nijak moc neprožívám,“ usmíval se velezkušený kouč. „Hlavně jsem rád, že jsme tento zápas vyhráli. Hráči mi udělali velkou radost,“ neskrýval uspokojení.

Na seznamu volných hráčů se v neděli večer nečekaně objevil útočník Tomáš Kůrka, kterého uvolnila pražská Sparta. Kvalitní, ale také problémový hokejista, působil také na jihu Čech. „Kůrka je hodně drahý hráč. Úplně to nezavrhujeme, ale v tuto chvíli to pro nás není priorita,“ uvedl k případnému zájmu Mountfieldu mananžer Josef Zajíc. „ V útoku nás bota teď bota tolik netlačí,“ dodal.