Jiří Šrámek vykonává u týmu ČR "18" funkci kustoda. Z hráčů nedorazil nikdo, i když mezi nominovanými byl původně obránce Bohumil Jank. „Bohužel se nemohl zúčastnit, protože byl na práškách, měl zánět v zubu. Už je v pořádku a nastoupil s áčkem Mountfieldu do plného tréninku,“ říká Jiří Šrámek.
Osmnáctka odehrála v rámci soustředění ve třech dnech tři přípravné duely s Polskem „23“. Hned v tom prvním Češi zdolali staršího soupeře 9:1! „Věk se projevil v tom, že Poláci měli více síly v soubojích, ale jinak jsme je přehrávali. Hla〜vně v prvním utkání se naši hráči rozstříleli a s chutí dávali góly,“ usmívá se Šrámek při vzpomínce na brankové hody v Opavě.

Druhý duel v Jičíně už nedopadl pro hosty takovým debaklem, podlehli se ctí 2:5. Do třetice se týmy utkaly v Kravařích a Češi Poláky znovu přehráli (4:1). „Hráči si asi mysleli, že to půjde stejně snadno jako v prvním utkání, ale Poláci se zápas od zápasu zlepšovali,“ podotýká kustod z jihu Čech. „Lépe nás už obsazovali, nedávali nám tolik prostoru k zakončení,“ vysvětluje Šrámek, proč se neopakovala jedno〜〜značná partie. „Ve třetím utkání jsme využili lepšího pohybu na ledě a v poslední třetině jsme převahu vyjádřili i brankami.“

Trenéři Jiří Kopecký a Jiří Jiřík mohli na soustředění blíže poznat pětadvacet mladých hokejistů, kteří by si mohli zahrát na jaře MS „18“. „Byly tu i některé nové tváře. Trenéři pořád hledají, pořád mají co zkoušet, aby mužstvo bylo na šampionát co nejlépe připraveno,“ říká Šrámek.

hráčů, kteří by teoreticky mohli obléci reprezentační dres, působí v zámořských juniorských soutěžích. „Může se stát, že se někteří vrátí do svých mateřských klubů anebo se za mořem nedostanou do play off. Na mistrovství by tak mohli jet s námi. O Vánocích budou trenéři chytřejší,“ myslí si českobudějovický kustod.

Kromě obránce Janka žádné další jméno z HC ČB v souvislosti s nominací nepadlo. Bek byl v širší nominaci na MS „18“ už letos, ale trenéři si ho do týmu nakonec nevybrali. Druhou šanci už Jihočech nechce propásnout. Na poslední akci sice chyběl, ale trenéři ho dobře znají a moc zkoušet ho nepotřebují. „Bohouš Jank by v týmu měl mít místo,“ věří kustod a má na mysli další akci: mladíci mají sraz 30. listopadu v Jihlavě, kde z nich trenéři vytvoří dva týmy a postaví je proti sobě.

Junioři HC ČB se v pátek 13. listopadudoma poprvé představí ve skupině o záchranu: od 18 hodin hostí Chomutov. S týmem už po zranění kolena trénuje útočník Stanislav Polodna. „Na zimáku se objevuje i Jakub Marek, jenž měl naštípnutou kost na noze. Zatím posiluje,“ říká vedoucí mužstva Jiří Šrámek. A dodává, že během pauzy především obránci doplňovali v tréninku první mužstvo HC. „Přestávka nám pomohla, aby se mužstvo dalo zdravotně do kupy,“ uzavírá.