Na sklonku roku bodovala ve dvou zápasech ze tří. Obzvlášť cenná byla pro zachraňující se českobudějovický tým výhra v Jihlavě (4:1).

Nejen o ní se trenér Štrba zmínil v rozhovoru pro Deník.

K týmu jste přišel s cílem soutěž udržet. Během tří zápasů jste zvýšili náskok na poslední Jihlavu, tudíž spokojenost?

První zápas s Olomoucí doma to ještě nebylo ono, měli jsme za sebou jen tři tréninky. V Litvínově byla první třetina výborná, vedli jsme 3:0 a nakonec jsme prohráli gólem v prodloužení. Výkon už byl daleko lepší, kluci plnili, co jsme si řekli, bohužel jen první třetinu… Musí si uvědomit, že musí hrát zodpovědně šedesát minut, pak se výsledky dostaví. Zápasy o záchranu nejsou a nebudou hezké, asi nebudeme hrát líbivý hokej, ale důležitější, než předvádět super hokej, budou pro nás body.

Poslední, nejdůležitější duel v Jihlavě, jste zvládli za tři body.

Bylo to utkání o šest bodů a my je, myslím, zvládli výborně! První třetina byla vynikající. Ve druhé jako bychom si mysleli, že  když to jde, tak to půjde až do konce, ale Jihlava nás z toho vyvedla. Podržel nás gólman, který podal vynikající výkon. O přestávce jsme si to malinko vyříkali a třetí třetinu odehráli vynikajícím způsobem, Jihlavu jsme do ničeho nepustili! Dali jsme dva góly, tři čtyři jsme ještě mohli přidat, takže jsme vyhráli zaslouženě. Odvezli jsme si důležité body, navíc kluci si ověřili, že když budou dodržovat věci, které si řekneme, tak šance přijdou, budeme dávat góly a bodovat. Jejich sebevědomí bude daleko lepší. Ve třetí třetině v Jihlavě už předváděli pěkné věci. Byly to věci, které nacvičujeme v tréninku a dokázali jsme je přenést  do zápasu, o to víc nás potěšil výsledek.

Během tří zápasů jste prostřídal v brance kompletní trio gólmanů: Byl to záměr, anebo náhoda a donutila vás shoda okolností?

Když jsme s Milanem Kupkou k týmu přišli, byl jasná jednička Marek Mazúch. Ten se nám ale v Litvínově zranil, vlétl do něj hráč a má tržnou ránu nad kolenem. Na delší dobu je mimo hru. Z dorostu za něj přišel Kváča, o němž jsem se dozvěděl, že na začátku sezony už za juniorku chytal. Zvládl to výborně, takže záměr to sice nebyl, ale budeme mít vyrovnanou dvojici Mazúch, Kváča. „Mazi" si odpočine, už toho bylo na něj hodně, byl v zápřahu. Kváča potvrdil vynikající výkonnost, uvidíme, koho nasadíme do branky po přestávce.

Krátce jste otestovat v brance i Kadlece…

V Litvínově nastoupil do rozjetého vlaku a popral se s tím výborně, podržel nás. I když to neměl vůbec jednoduché, část zápasu odchytal skvěle. Není, co mu vyčíst.

Dva z hráčů, kteří pendlovali z áčka, byli do juniorky přeřazeni natrvalo. Vítáte to?

Pro nás je to jedině dobře. Potřebuji kluky mít, abychom nacvičili přesilovky, herní styl. Pendlování jenom na zápasy není tak dobré, jako když jsou s týmem. Každá pomoc je super, ale když máme kluky u nás, je to lepší, protože jejich výkonnost je výborná.

Opatření platí do odvolání?

Dokud je budeme potřebovat, budeme je mít. Juniorka potřebuje uhrát co nejvíc bodů. Samozřejmě kdokoli se nahoru zase může vrátit.

Marek a Švec ale nebyli přeřazeni do juniorky za odměnu, ale za trest, že?

Bez komentáře.

Znovu v extralize nastoupíte až 5. ledna. Jak vyplníte reprezentační pauzu?

Potrénujeme. Hráči toho měli dost, takže dostali volný víkend a teď začneme dávky zase zvyšovat, připravovat se na další část sezony.

Mužstvo máte pohromadě?

Právě, že moc ne. Břečka má sádru, natrhl si vaz u zápěstí. Pašek laboruje s kolenem a dostal na tři týdny klid. Do toho přišly nějaké chřipky, tak je kluci doma doléčí. Už v Jihlavě někteří dohrávali zápas pod prášky. Snad se dáme do kupy.