Vladimír Pešl se loučil s bohatou hokejovou kariérou ve vimperském dresu.Vladimír Pešl se loučil s bohatou hokejovou kariérou ve vimperském dresu.Zdroj: Zdeněk FormánekVe vimperském dresu s tradičním číslem 22 vyjel na led k utkání Krajské ligy HC Vimperk - TJ Božetice naposledy Vladimír Pešl. Na led se ve vimperském dresu vrátil, aby definitivně uzavřel kariéru v šumavském klubu. Byl u výhry svého týmu 7:2.

Vladimír Pešl začal hrát hokej sice až ve dvanácti letech, ale brzy se vypracoval mezi nejlepší hráče klubu. Již v 16 letech absolvoval přípravu s tehdejšími hvězdami v našlapaném klubu, který hrál národní ligu. Kromě krátkého působení ve Strakonicích a dvou let v Chomutově hrál vždy mistrovské soutěže ve vimperské dresu.

To, že je pro Vladimíra Pešla hokej obrovskou životní láskou, prokazuje i nyní v 58 letech. Stále aktivně nastupuje v dresu Huskies Prachatice v Dudák hokejovém přeboru jihozápadních Čech a současně působí i jako rozhodčí v Malé hokejové lize amatérů ve Vimperku a při turnajích nejmenších hokejistů.

Hlad po hokeji prokázal i v den svého loučení s kariérou. Nejprve si od 15 hodin střihl alespoň část utkání soutěže v dresu Prachatic na strakonickém ledě, aby rychle přejel do Vimperka a odehrál část utkání Krajské ligy ve svém milovaném vimperském dresu.

Na rozlučku Vladimíra Pešla se do vimperské hokejové arény přišlo podívat na tři stovky fanoušků, kteří nešetřili potleskem a skandováním jména vimperské hokejové ikony.

Vláďo, ať se daří i nadále jak ve sportovním, tak i osobním životě.