Do sestavy domácích, kteří nastoupili v kompletním složení, se vrátil po jednozápasové pauze Mikeska a hned se zařadil na svůj post centra první řada. Pozice třináctého útočníka tak zůstala nečekaně na Červeného, který minule odehrál právě na postu prvního centra proti Liberci velmi dobrý zápas. Hosté nechali odpočívat gólmanskou jedničku Málka, kterého od začátku nahradil Šindelář.

Na vedoucí celek tabulky vlétli domácí jako uragán a už ve 2. min. vedli. Martynek báječně zatáhl kotouč až před Šindeláře a Kašpařík neměl problém zamést jeho ideální přihrávku do prázdné klece. V 8. min. ale bylo vyrovnáno. Těsně před návratem Mertla z trestné lavice vysunul Pohl Ujčíka, jenž rychlou akci zakončil přesnou střelou nad Kovářův beton.

Jihočeši byli při chuti. Utěšenou střelu agilního Martynka Šindelář jen vyrazil a Pletka netrefil bekhendem úplně odkrytou branku. Diváky potěšil Snopkův ukázkový bodyček na Klimka a především Mikeskova šikovná teč střely Vydareného, která znamenala vedení 2:1 pro domácí.
Kvalitní výkon ze strany Mountfieldu pokračoval i po změně stran. Ve 26. min. zaskočil nenápadnou střelou Šindeláře Šimánek a doslova skrz jeho výstroj protlačil do sítě třetí gól.

V polovině zápasu se po zásluze dočkala také čtvrtá řada bojovníků a Mertl po rychlém brejku zvýšil už na 4:1. Pátý gól visel ve vzduchu v téměř dvouminutové přesilovce pět na tři, ale Šindelář tentokrát odolal. „Bůra“ se téměř zaplněná hala dočkala až krátce před druhou sirénou, když si situaci po skrumáži před brankou doslova vychutnal Květoň.

Do poslední třetiny poslala hostující střídačka do branky Málka, ale také on brzy inkasoval z hole Gulaše. Pak už si domácí mohli vychutnávat zasloužené ovace vestoje spokojeného publika.

Branky a nahrávky: 2. Kašpařík (Martynek, Pletka), 16. Mikeska (Vydarený, Šimánek), 26. Šimánek (Mikeska), 32. Mertl (Kuchejda), 39. L. Květoň (Gulaš, Langhammer), 46. Gulaš (L. Květoň) – 8. Ujčík (Pohl). Vyl. 5:7, navíc host. Malík 10 min.), využ. 0:1. Rozhodčí: Jeřábek, Massy – Bláha, Kostka. 5345 diváků.

Mountfield: Jakub Kovář – Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený – Šimánek, Mikeska, Podlešák – Gulaš, Langhammer, L. Květoň – Martynek, Kašpařík, Pletka – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři Fr. Výborný a Kupka. Vítkovice: Šindelář (41. Málek) – Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Punčochář, Rehák, od 45. navíc Dudáš – Huna, Burger, Szturc – Tomas, Húževka, J. Sýkora – Pohl, Ujčík, Klimek – Šedivý, Strapáč, Káňa, od 51. navíc Svačina. Trenéři Trličík a Moták.

Hlasy trenérů – František Výborný (Mountfield): „Vítkovice jsou vynikajícím týmem s nejvyššími ambicemi. O to více si cením výkonu našich hráčů. Měli jsme dobrý pohyb a tlačili jsme se do koncovky. Z toho padaly góly. Opět nás podržel brankář Kovář. Skvělí byli diváci, zápasem doslova žili.“

Zdeněk Moták (Vítkovice): „Domácí byli ve všech ohledech lepší. My jsme dělali chyby v obraně a dostávali po nich góly. Definitivně nás srazila pátá inkasovaná branka.“