Domácí začali pořádně zhurta. Hned ve 2. min. hráli přesilovku, ve které tvrdě od modré vypálil Gřegořek. Brankář Sedláček v nastalé skrumáži naprosto ztratil kontrolu nad kotoučem a Veselý ho poprvé dorazil do zlínské klece.

O chvilku později to mohlo být už 2:0. Hřebejk vyslal do přečíslení dvojici Mikeska – Květoň, ale druhému jmenovanému u tyče odkryté branky kotouč přeskočil hokejku. Vyrovnat mohl Balán, jenž po chybě Micky ulétl domácí obraně a ze sóla zacinkal na břevno Turkovy svatyně.
V 8. min. zasáhl tvrdý projektil z Gřegořkovy hole Sedláčka do masky. Zlínský gólman musel být ošetřován, nahradil ho Štůrala, ale hned po necelé minutě se hostující jednička do branky vrátila.

Lídr tabulky pak začínal mít navrch a své spoluhráče musel několikrát podržet pozorný Turek v brance. Zaskvěl se především při bombě kanonýra Lešky.

Do druhé části hry vstoupili lépe hosté. V přesilovce se Rachůnek prosadil přes nedůsledně bránícího Snopka a vyrovnal. Mountfield po vyrovnávací brance krátce upadl do kratičkého útlumu, ale brzy zase zvedl hlavu. Do velmi dobré střelecké pozice se dostal Šimánek, leč minul Sedláčkovu klec.
Jihočeši si však sami škodili dost zbytečnými vyloučeními. Při přesilovce Zlína se blýskl Turek famózním zákrokem při stoprocentní šanci Ondráčka.

Paradoxně domcáí inkasovali při vlastní přesilovce. Přečíslení dva na jednoho zakončil po Balánově přihrávce Sivák.
Vyrovnáno bylo naštěstí hodně rychle. Na konci parádní přesilovkové kombinace byla Vakova přesná střela.

Vstup do závěrečného dějství však domácí celek nezvládl. V avizované výhodě soupeře na chvilku přestal hrát a Čech potřetí tečoval Švrčkovu bombu do horního růžku Turkovy klece.

O tři minuty později bylo dílo zkázy dokonáno. Švrček znovu vypálil prudce od modré a trefil tentokrát dolní růžek domácí branky.
V přesilovce pět na tři vykřesal jiskřičku naděje Mikeska, který zakončoval další ukázkovou kombinaci. Definitivně mohl rozhodnout na druhé straně ze sóla Leška, mířil však vedle branky.

V čase 58:17 se domácí lavička odhodlala ke hře bez brankáře, ale po pouhých osmnácti vteřinách Leška do prázdné branky pečetil na konečných 3:5.


Branky a nahrávky: 2. Veselý (Gřegořek), 38. Vak (Gulaš, Gřegořek), 51. Mikeska (Gulaš, Snopek) – 24. Rachůnek (Linhart), 36. Sivák (Balán), 43. Čech (Švrček, Leška), 46. Švrček (Čech, Balán), 59. Leška (Rachůnek). Rozhodčí: Husička, Šindler – Guth, Rittich. Vyloučení: 7:9, využití 3:1. V oslabení. 0:1. Diváci: 4553.
Mountfield: Turek – Ptáček, St. Hudec, Snopek, Gřegořek, Melichar, Macháček – Gulaš, Vak, Veselý – Hřebejk, Mikeska, L. Květoň – Melichárek, Šimánek, Sailer – Micka, Mertl, Kotrla. Trenéři Výborný a Kupka.
Zlín: Sedláček (8.–9. Štůrala) – Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Bořuta, Kučný, Míka, Švrček – Balaštík, Leška, Ondráček – Důras, Záhorovský, Rachůnek – Kubiš, Rom.Vlach, Sivák – Finsterle, Balán, Čech. Trenéři Venera a Rost. Vlach.

Hlasy trenérů - Milan Kupka (HC Mountfield): „Neodehráli jsme špatné utkání, i když to tak asi výsledkově nevypadá. Je třeba vidět, že jsme hráli proti velice kvalitnímu soupeři. Škoda, že jsme nějaký bod neurvali, protože je nutně potřebujeme.“

Rostislav Vlach (Zlín): „Nepodařilo se nám zachytit začátek utkání a dostali jsme gól v oslabení. Potom se hra vyrovnala a vyrovnané bylo i celé utkání. Se šťastným koncem pro nás.“

Petr Gřegořek (obránce HC Mountfield): „Nutně jsme potřebovali vyhrát, ale bylo to podobné utkání jako v pátek v Karlových Varech. Nehráli jsme špatně, ale Zlín trestal naše chyby. Dali jsme tři góly, což by doma na vítězství stačit mohlo. Ale pět inkasovaných je moc. Zlín hraje dopředu velmi dobře. Je to hokej, který má hlavu a patu. Dostali jsme se do krize a nevíme, jak z ní ven.“