V podobném duchu hovoří o konci sezony asistent trenéra Koldy Filip Turek. „Hned po úterním zápase se nám těžko něco hodnotilo,“ přiznal rozpaky. „Na jednu stranu sezona byla úspěšná, protože druhé místo po dlouhodobé části, myslím, byl úspěch. Na druhou stranu v play off jsme přešli přes první kolo dva nula na zápasy a pomýšleli jsme, že bychom se mohli dostat na finálový turnaj. Ale Litvínov byl lepší a zaslouženě postoupil,“ uvedl českobudějovický asistent Filip Turek, jenž se po konci aktivní hráčské kariéry vydal na dráhu trenéra.

Úkol vyhrát úterní domácí zápas, a vynutit si tak rozhodující bitvu o postup na závěrečný turnaj, byl, jak se ukázalo, v této sezoně pro českobudějovický tým úkolem nesplněným – podlehl 2:4. „Litvínov se v obou zápasech představil ve výborném světle a postoupil právem, toho jsme si vědomi,“ nehledá Filip Turek výmluvy typu co by bylo, kdyby…

V odvetě na domácím stadionu nevyšla Jihočechům první třetina, v níž dvakrát inkasovali. „Kluci jako by ji psychicky nezvládli, čekali, kdo začne hrát. Puk nám přeskakoval hokejky, byla vidět nervozita,“ líčí Filip Turek.

Povzbuzením mohla být vyrovnávací branka, ale Rousek trestné střílení neproměnil. „Přesto jsme se od druhé třetiny zvedli. Změnili jsme styl, chodili jsme do nich, napadali. Nic jiného nám ani nezbývalo,“ připouští Turek a povzdychne si, že dorostence v těch chvílích srážely do kolen nedovolené zákroky. Udělali víc faulů, než by si trenéři představovali. „Za první dvě třetiny jsme měli deset vyloučených. Vždy, když jsme se nadechli k náporu, hráli jsme čtyři pět minut u nich ve třetině, tak přišlo vyloučení. Oslabení nás stála hodně sil, které nám v závěru chyběly, i když jsme se snažili, kluci bojovali, dřeli,“ krčí rameny Koldův asistent.

Obě branky Jihočechů vstřelil útočník Švihálek, jenž přišel s dalšími reprezentanty do 18 let na pomoc z juniorky. Ale jazýčkem na vahách se nakonec nestali. „Byli jsme rádi, že nám přišli pomoci alespoň v domácím zápase. Byli znát. První třetina byla od nás celkově rozpačitá, ale pak už byli vidět. Nicméně Litvínov se ukázal jako vyrovnanější mužstvo,“ domnívá se Filip Turek, když analyzuje čtvrtfinálovou sérii.

Soupeř měl hráče ročníku 1993 k dispozici od začátku. Nasadil je už doma na svém ledě. „Přešli k nim z juniorky čtyři hráči. Litvínovští prostě hráli dobře, dokonce výborně, byli lepší,“ pokračuje asistent v rozboru. „Byl šikovní na puku, silní, působili kompaktně. Nepouštěli nás do větších šancí a sami byli vpředu nebezpeční. To my doma taky, dvě třetiny jsme odehráli dobře, ale ta první nám nevyšla a podle mne celý zápas rozhodla,“ míní Turek.

Bývalý forvard se hned přesunul na střídačku mladšího dorostu, kde pro změnu asistuje Milanu Stárkovi. Jejich tým v těchto dnech bojuje na Přeboru ČR v Pardubicích. „Hraje zde nejlepších šest celků. Ze tří skupin po deseti týmech postoupily na turnaj vždy dva nejlepší,“ líčí Filip Turek odlišný model extraligy mladšího dorostu.
V Pardubicích se bude bojovat o medaile až do neděle. České Budějovice měly ve skupině Plzeň a Olomouc. Po výhře 3:1 nad Plzní včera večer stačil HC ČB proti Olomouci k postupu do semifinále i bod. „Skupinu jsme rozehráli dobře,“ pochvaloval si v Pardubicích Filip Turek.

Ve druhé skupině startovaly Vítkovice, Karlovy Vary a brněnská Kometa. „Za největšího favorita na titul jsou považovány Vítkovice,“ konstatoval Stárkův asistent a dodal: „I my se budeme snažit uspět co nejlépe a uvidíme, kam dojdeme…“