Hokejový kouč Milan Kupka, jenž oznámil, že končí na střídačce juniorky Motoru (nahradí ho Ladislav Kolda), by některé mladíky doporučil kolegům v prvním mužstvu. „Bárta, Doktor, Šulek v áčku už je… U Gumana se neví, zda zůstane. Ty bych doporučil,“ vyjmenuje čtveřici forvardů, kteří čněli v sezoně nad ostatními.

„Kluci ročníku 1997 končí, ale příští rok mohou tři hrát za juniory, když budou mít profismlouvu,“ podotýká Milan Kupka. Ten nezapomněl zařadit mezi lídry týmu brankáře Jiřího Pateru: „Kvalitní gólman,“ chválil reprezentanta, jenž bojuje o místo jedničky na MS hráčů do 18 let.

Jiří Patera si zaslouží zvláštní ocenění. "Je zásluhou gólmana, že jsme byli v dlouhodobé části soutěž tam, kde jsme byli," říká zkušený kouč. Posila ze Slavie vévodila nejdůležitějším statistikám. "Držel nás, dokázal chyby napravit, a my pak nějaké góly vstřelili, takže jsme soupeře přetlačili. Když vyhráváte 2:1, 2:0, 3:0 jako my, tak je to jasně zásluha gólmana, který nás držel celou sezonu. Když má tým tak kvalitního gólmana, hraje se mu daleko lépe," poznamenal Milan Kupka.

Podívejte se také: Jihočeši skončili v extralize čtvrtí, s týmem se loučí trenér Milan Kupka