Hokejisté Slovanu Louny se v týdnu chystali na svou kvalifikační derniéru, která byla v plánu v pátek na ledě David servisu.

Zatímco domácí neztratili ve skupině A ani bod, zástupce Ústeckého kraje (který však hrál i pražský přebor) čeká na první úspěch. „Lounům ani nám už o nic nejde, postoupili jsme z prvního místa, ale zápas chceme vyhrát," ujišťuje trenér Rudolf Suchánek a avizuje, že dá příležitost všem hráčům,  tedy i těm, kteří se za plného stavu nevejdou do tří pětek. „Ať si zahrají všichni a dobře se připravíme na příští pátek," plánuje kouč.

Českobudějovičtí mají na marodce útočníky Davida Nedorosta (záda), Jaroslava Korbelu (koleno) a Jaroslava Jágra (prst). Brankáři Tomáši Vojtovi kryje nyní záda Daniel Kavka z rezervního týmu, a pokud nebude výsledek na vážkách, měl by se zítra představit v akci. „Brankáři se prostřídají, Kavka půjde na půlku. Zkusíme si různé herní varianty, přesilovky a chceme doma před našimi diváky vyhrát," prohlašuje trenér Rudolf Suchánek.

Kavka do soutěžního utkání áčka v této sezoně ještě nezasáhl, čeká ho premiéra. „Chytá za béčko, na tréninku se jeví dobře, doufám že ho budeme moci dát do branky, protože si zaslouží, aby dostal příležitost," tvrdí kouč.

Náhradníka vezl už do Letňan, protože Jaroslav Jágr si poranil prst a netrénuje.

Situace v tabulce Jihočechům dovoluje experimentovat. Louny v kvalifikaci nahradily vítěze Ústecka, protože překvapivý přeborník z Roudnice neměl o účast zájem. „Louny si přijedou zahrát hokej, myslím, že by to mohl být pěkný zápas," nečeká Rudolf Suchánek st. taktické manévry.

Kouče mile překvapilo, jak se hráči koncentrují na nejdůležitější zápasy. „Spadlo z nich napětí, že v Letňanech museli vyhrát, a na úterním tréninku vypadali čerství. Není na nich znát únava, i když sezona je dlouhá a spousta manšaftů už skončila. Kluci jsou nabuzeni, jejich přístup se mi líbí. Doufám, že nám to vydrží do příštího pátku!"

David servis má nakročeno do druhé ligy. Na apríla přivítá nejlepší celek skupiny B a hned 3. dubna nastoupí venku. Kdo vyjde z dvojzápasu jako vítěz, postoupí. „Doma nepůjde jen o to, aby se vyhrálo, ale budeme chtít co nejvíc gólů dát a co nejméně inkasovat, abychom jeli k odvetě v co nejlepší pozici," podotkl kouč David servisu Rudolf Suchánek.

Přijedou, nepřijedou?

Ve středu odpoledne se objevily v zákulisí zprávy, že Louny páteční zájezd na jih Čech zvažují. Deník proto v 18 hodin kontaktoval manažera Loun. "Právě to řešíme, radíme se, po tréninku se rozhodne," uvedl Václav Hynek s tím, že během čtvrt hodiny bude znát definitivní ortel. Za dvacet minut zaslal redaktorovi Deníku textovou zprávu, že se tým "nedá dohromady a Louny nedojedou." Tuto zprávu otiskl Deník ve čtvrtečním vydání.

Věc ale znovu nabrala vývoj a dle posledních zpráv od vedoucího mužstva David servisu Bohumila Lidrama se v pátek od 19.45 přece jen hrát bude!

"Ve středu odpoledne bylo utkání svazem zrušeno. Ve 22.25 hodin nám bylo oznámeno Louny, že hrát budou, což dnes (ve čtvrtek) dopoledne svaz potvrdil," informoval Bohumil Lidral Českobudějovický deník, a hlavně fanoušky, kteří se na velikonoční hokej chystali, ale mezitím možná změnili plány.

Jak pravil král: Odvolávám, co jsem odvolal… Hokej bude!