Jaké je vaše ohlédnutí za čtvrtfinálovou sérií s Přerovem, kterou jste vyhráli 4:1 na zápasy? Byla těžší, než jste čekali?
Těžší asi ani ne. Především jsme v ní chtěli za každou cenu uspět. Už jenom proto, že jsme s Přerovem měli špatnou bilanci ze základní části. Ale série to byla podle mého názoru normální.

Nezdálo se vám, že tvrdost soupeře byla místy i za hranou běžnou v play off?
Některé drsnější fauly tam byly. Pro Přerov to ale podle mého názoru byla nevýhoda. Hráli jsme často přesilovky, takže soupeř si spíše škodil sám sobě. Šlo spíše o to, aby se nám moc hráčů nezranilo.

Konečný stav 4:1 podle vás odpovídá průběhu série?
Řekl bych, že ano. Možná to mohlo být i 4:0, kdybychom neztratili jeden domácí zápas. Ale vyhráli jsme 4:1 a myslím, že jsme to zvládli dobře.

Dal jste v sérii čtyři góly a působíte, že jste ve velké herní pohodě. Cítíte to podobně?
Rozhodně bych nechtěl hodnotit sám sebe. Je to o týmu. Nějaké zlepšování by tam ale od nás mělo být. Hlavně ve hře zezadu. Jestli dá někdo tři, pět nebo deset gólů, to je úplně jedno. Důležité je vyhrávat zápasy klidně o gól a nenechat si vyrovnat. To bude rozhodovat. Musíme stále pracovat hlavně na obraně. Tam nám to skřípe a musíme ji zlepšit.

Poslední pátý duel série jste nedohrál, když vás zasáhl do obličeje prudký puk tečovaný vaším spoluhráčem Michalem Chovanem. Jak se to seběhlo?
Ani pořádně nevím. Michal mi později říkal, že to tečoval. Přímo na ledě jsem si toho ale nevšiml. Puk mě trefil do brady. Byl jsem chvilku mimo, takže jsem zápas nedohrál.

Přímo ze stadionu jste jel do nemocnice?
Ano. Jel jsem rovnou na rentgen.

Ten nic zlomeného neprokázal?
Naštěstí je to v pořádku. Byl jsem jenom otřesený.

Bolelo to hodně?
Měl jsem čelist hodně nateklou, takže jsem nemohl pořádně jíst. Teď už je to ale dobré a doufám, že to bude dobré i na ledě.

Překvapilo vás, že v posledním čtvrtfinále postoupilo Ústí nad Labem přes vítěze základní části Kladno?
Mě osobně ani ne. Loni jsem hrál v play off proti Ústí za Chomutov a dobře vím, že je to velice dobré mužstvo. Ve vyřazovacích bojích je to strašně nepříjemný soupeř a měli jsme s ním také problémy, i když jsme byli vysokým favoritem. Především ústecká první lajna je hodně kvalitní. Kladno to asi nezvládlo tak, jak mělo. Tak to v play off bývá, že můžete vyhrát základní část, ale pak vypadnete hned v prvním kole.

V semifinále vás tak čeká Slavia Praha místo očekávané Jihlavy. Je to pro vás lepší varianta už jenom z toho pohledu, že budete začínat doma?
Myslím si, že je to jedno. Na výběr byli dva kvalitní soupeři. Na semifinále se musíme velice dobře připravit, pokusit se zvládnout tenhle poslední krok a dostat se do třetí fáze sezony.

Začínat doma by ale mělo být výhodou. S tím souhlasíte?
Mohlo by to tak být. Ale s Přerovem jsme také vyhráli dva zápasy venku, i když to tam jednoduché nebylo. Samozřejmě je dobře, že začínáme doma. Ale i kdybychom začínali venku, tak bych to nepovažoval za nějaký velký problém.

Slavia působila v základní části hokejovějším dojmem než Jihlava, která hrála podobně jako třeba Přerov hodně důrazně. Z tohoto pohledu je to lepší volba?
Těžko říct. Myslím si, že i Slavia to teď bude docela řezat. Play off je něco jiného než základní část. Jihlava také nehraje zase až tak tvrdě. Je asi jedno, s kým hrajeme. Pokud chceme postoupit dál, tak musíme vyhrát s kýmkoliv. Ať je to Slavia, nebo Jihlava.

Těšíte se hodně na semifinále?
Těším se moc. Musíme to odmakat a věřím, že Slavii porazíme.