Budějovická náplavka se stala dějištěm historicky prvního turnaje Red Bull Urban Buly, hokejového turnaje tříčlenných týmů na asfaltu (semifinalisté postupují do pražského finále, kde si vítěz zahraje proti týmu Tomáše Hertla). V sestavě jedné z trojic se objevil také Lukáš Sedlák. Mladík, o kterém se letos v NHL hodně mluvilo.

Odehrál jste premiérovou sezonu v týmu Columbus Blue Jackets, ze všech stran se na vás hrnula chvála, vnímal jste ji?

Je jasné, že ji člověk slyší, že si čte články, poslouchá, co lidi říkají.

Nezatočila se vám z těch řečí a zájmu médií hlava?

Víte co, chvíli vás chválí, chvíli ne, takže od každého si musíte vzít trochu. Musíte si sám pro sebe udělat pořádek ve vlastní hlavě a trošku si to kriticky zhodnotit a hlavně se musíte soustředit sám na sebe a jenom na hokej. Vypadá to, že o hokeji a o životě docela přemýšlíte…

…když vás někdo zkritizuje, tak si musíte zhodnotit, jestli je to pravda, nebo ne. Přeberete si to a polepšíte se. Když vás chválí, tak je zase třeba zůstat při zemi, aby člověk nebyl moc vysoko. Pak dělá zbytečné chyby a nemaká, jak má.

Asi hodně nahoře jste byl v okamžiku, kdy jste dal první gól v NHL. I když nebyl úplně nejhezčí…

Nejkrásnější nebyl, to je pravda, ale na takový okamžik se těšíte odmala. Hrajete si na to za domem, stejně jako si hrajeme tady na tomto turnaji.

Vraťme se k tomu gólu…

Snil jsem celý život o tom, že ho dám, teď ho mám, věřím, že dám ještě pár dalších.

V době volna jste vyrazil na Red Bull Urban Bully?

Je to tady super. Potkal jsem se tu s kamarády, se kterými jsem hrával kdysi za domem. Přesně jako tady. Na malé branky, tři na tři. To je pro radost.

To ano, ale vámi při semifinále cloumaly emoce?
Emoce tam jsou, ale je to hlavně legrace.

Probudila se ve vás v boji o finále soutěživost?

Jsme všichni sportovci, každý chce vyhrávat. Nejsem jiný.

Se čtvrtým místem jste nespokojen?

To ne. Ani jsme to nečekali. Ale myslím, že jsme měli na víc. Byly tam sporné okamžiky, které k tomu patří, je to první ročník, určitě další budou ještě lepší.

Jaká bude další sezona v NHL?

Uvidíme, zatím mám smlouvu na dva roky. Snad navážu tam, kde jsem skončil a budu hrát, jako jsem dohrával. Alespoň dvanáct minut jsem hrál, snad se budu zlepšovat.

Patřil jste k nejlepším mladíkům, pak přišla zranění?

Trochu mě brzdila na konci. To ale k tomu patří. Snažím se na tom pracovat, abych zdravotním problémům předešel. Makám na tom v posilovně a snad to bude lepší.