Vyhráli jste přesvědčivě, takže se zápasem spokojenost bez výhrad?
Spokojeni samozřejmě jsme, ale mrzela nás první třetina. Tu jsme neodehráli dobře. A pak také ty dva inkasované góly na konci.

V sobotu jste odehráli parádně šlágr na Slavii. Mohlo tam být ve vašich hlavách v úvodu zápasu malinko podcenění soupeře?
Podcenění ne. Ale první třetina byla z naší strany taková utahaná. Podržel nás David Gába v brance, který odvedl výbornou práci. Díky němu jsme šli do šatny za stavu 0:0. Ve druhé třetině už jsme začali hrát to, co bychom měli, a napadaly nám tam i góly.

Bylo v kabině po první třetině hodně rušno, že jste do té druhé vstoupili jako vyměnění?
Bylo. A oprávněně, protože první třetina rozhodně nebyla podle našich představ. Potom už jsme hráli dobře a mrzí nás jenom vůči Gábičovi ty dva inkasované góly na konci. Odchytal neskutečné utkání a mockrát nás podržel. My jsme mu takhle na konci zkazili nulu. To nás mrzí hodně.

Vedli jste už 6:0 a hledištěm obíhaly mexické vlny. Byla tam znát jistá ztráta koncentrace a pozornosti?
Bohužel asi ano.To se nám ale nesmí stávat ani za takového stavu. Musíme si na to příště dát pozor.

Na 2:0 jste zvyšoval po vyhraném buly Lubošem Robem, který vám posunul kotouč. Jednalo se o nacvičený signál?
Někdy to takhle zkoušíme, jindy zase hrajeme po buly na beky. Je to signál, který ale znají asi všichni. Dneska to vyšlo, protože jsme soupeře trochu ošálili. Dobře, že se nám to povedlo.

Jste podepsaný také pod další brankou na 3:0, při které jste přesně vymetl šibenici Soukupovy klece. Mířil jste až takhle přesně?
Michal Švihálek mě parádně našel a dal mi to přesně na hokejku. Vedle mě stál obránce Ústí, tak jsem to hned švihl do protipohybu brankáře a spadlo to tam.

Ve třetí třetině jste mohl dosáhnout na hattrick. Chybělo málo, abyste proměnil i vaši další příležitost?
Gólman předvedl parádní zákrok. Na druhou stranu se mi nepovedla střela úplně přesně tam, kam v těchto situacích většinou mířím. Alespoň jsem něco ušetřil…

Co jste říkal divácké kulise, která byla letos nejpočetnější?
Je to neuvěřitelné. Divákům děkujeme, že chodí v takovém počtu a jsou naším šestým hráčem na ledě. V první třetině nám pomohli, když se nám nedařilo. Takové návštěvy v první lize, to je něco ojedinělého.

Zaznamenal jste, že vaši největší rivalové Kladno a Slavia poztráceli body.
V průběhu zápasu jsem to nevnímal. Jsme ale pochopitelně rádi, že jsme první. Na tabulku se hezky dívá, ale musíme jít pořád zápas od zápasu, protože sezona bude ještě dlouhá. Čeká nás těžké utkání v Kadani, kde se špatně hraje a je to velice nepříjemný soupeř. Přesto tam chceme uspět.