V Motoru byli po několika jednáních s generálním ředitelem Madety Milanem Teplým připraveni i na podobnou variantu. „Madeta nám skutečně zaslala vyjádření, že s námi spolupráci ukončí. V tomto týdnu má ještě proběhnout komunikace s Madetou. Po ní bude teprve všechno jasné a klub se k celé situaci vyjádří,“ uvedl provozní ředitel Motoru Petr Sailer.

Tisková mluvčí Madety Martina Faktorová informaci o ukončení spolupráce potvrdila. „Mohu potvrdit, že společnost Madeta partnerství s Motorem České Budějovice ukončila,“ uvedla.

Naše největší mlékárenská firma podporovala českobudějovický hokej osm let. Od minulé sezony byla Madeta dokonce v roli generálního partnera v názvu klubu.

Ředitel Madety Milan Teplý nebyl spokojen s výkony týmu v uplynulé sezony, kdy skončil s odstupem na poslední místě. Nechtěl být spojovaný s porážkami. „Plním roli, která spočívá v charitě – každý měsíc odevzdat klubu peníze. Mělo by mi stačit, že hokejisté mají na zádech logo Madety, ale nestačí. Na poslední místo v tabulce se navíc reklama dělá blbě. Všichni se zabývají příští sezonou, která bude podstatně dražší. Ale nevím, kdo ji bude platit,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro Deník v závěru uplynulé sezony.

Svou hrozbu nakonec vyplnil a od letošního ročníku už jeho firma hokej podporovat nebude. Pro Motor je to samozřejmě velká nepříjemnost, ale průběh nadcházející sezony by dle informací z klubu nijak ohrožen být neměl. Pro klub se tak otevírá možnost a také nutnost hledat nového generálního partnera.