Volný nadále zůstává post hlavního kouče juniorů.

Po nevydařené sezoně juniorů, kteří se znovu neprobojovali do play off, odešel od kormidla trenér Milan Kupka. Se zkušeným koučem klub neobnovil smlouvu a hledá za něj náhradu. Zatím marně.
Manažer Aleš Krátoška měl horký tip, ten ale nevyšel. „Už jsme byli domluveni s Tomášem Potěšilem, ale těsně před startem přípravy, která juniorům začala 22. dubna, z jeho angažování sešlo. Je to komplikace," připouští Krátoška.

Potěšil v minulém ročníku vedl hokejisty Havířova a podle klubových stránek skončil na vlastní žádost. Najít dalšího vhodného adepta je pro manažera HC ČB aktuální úkol. „Situaci řešíme, jednání probíhají. Trenérů je dost… Ale!" krčí rameny Krátoška, jenž preferuje kouče odjinud, ale nemůže vyloučit, že nakonec přivítá na střídačce Jihočecha. „Jméno bude známo v nejbližších dnech."

Prozatím se v přípravě chopil taktovky asistent Jaroslav Formánek, kterému vypomáhá vedoucí juniorky  Jiří Šrámek a právě Aleš Krátoška. V sezoně už manažer na střídačce nebude, ve funkci asistenta ho střídá Formánek.

Zatímco u staršího dorostu zůstává dvojice Jan Trummer, Filip Turek, mladší dorost hlásí změny. Působení u mužů v druholigovém Jindřichově Hradci ukončil Ladislav Kolda a bude se plně věnovat mládeži. Po boku má asistenty Caldra a Krátošku.

V Hokejovém centru Pouzar, kde letos zahájil první fázi přípravy extraligový Mountfield, se z mládežnických týmů HC ČB jednou týdně prohánějí po ledě základny. „Je to pro ně zpestření přípravy," vysvětluje Aleš Krátoška a ujišťuje, že od 2. května je v pohybu kompletní mládež. Dorosty s juniorkou využívají povrch na in-line hokej ve druhé hale Budvar arény, navštěvují atletický koridor s posilovnou v českobudějovické Sportovní hale, běhají ve Stromovce, potkat je můžete třeba i na plovárně.

Sportovní třídy  zase našly zázemí v ZŠ Grünwaldova. „Pro všechny kategorie se snažíme dělat přípravu co nejpestřejší," podotýká Aleš Krátoška. Juniorka a st. dorost tak vedle spinningu mají v plánu také TRX cvičení  či flowin.

K budějovické mládeži se připojily nové tváře. „Většinou jde o hráče z regionu. Uvidíme, jak se s tím poperou," prohlašuje opatrně manažer.

Po návratu ze zámoří naskočil s juniorkou do přípravy Milan Šesták. Útočník Luboš Rob mladší se připojí později, neboť měl sezonu ze všech juniorů nejdelší – reprezentoval na MS osmnáctiletých. „Mluvil jsem s trenéry, turnaj odehrál obstojně," tlumočí Aleš Krátoška hodnocení talentovaného forvarda.

Výkladní skříní mládeže HC ČB je juniorský tým. Řada jeho hráčů se nadějně uvedla v extralize dospělých, avšak výkonnost celého mužstva v posledních letech pokulhává za extraligovou špičkou. Špatné výsledky trápí i manažera. „Všichni si přejeme, aby náš juniorský tým postoupil do prvního kola play off. Uděláme maximum, aby se připravil na sezonu co nejlépe, ale nedokážeme odhadnout, jak na tom budou ostatní týmy v návaznosti na nová pravidla, kdy A-týmy musí povinně zařadit na soupisku mladé hráče," zmiňuje Aleš Krátoška tolik přetřásanou novinku.