Spolek HC Č. Budějovice už se službami Romana Heindla na postu šéfa sportovního centra mládeže na příští sezonu nepočítá.

Po dvou letech končí a nahradí jej Jaroslav Liška, jenž se loučí v Chomutově, kde působil jako ředitel sportovního úseku mládeže.

„Předávám agendu svému nástupci," potvrdil Deníku Liška, jenž měl podle webu Pirátů s klubem smlouvu na několik let, ale ze zdravotních a rodinných důvodů se rozhodl své působení uzavřít.

Návrat domů považuje za hotovou věc. „Já své rozhodnutí nezměním, od května jsem v Budějovicích."
Začátek přípravy klepe na dveře, a tak Jaroslav Liška coby příští manažer mládeže skládá trenérský kolektiv. „Řešíme obsazení u jednotlivých týmů mládeže. Z osmdesáti procent je hotové," tvrdí.

Do konce tohoto týdne by měly být vyřešeny poslední otazníky – a pak se Liška již naplno bude věnovat práci ve staronovém klubu. „První květnový týden začnou přípravu oba mladší dorosty, starší dorost a juniorka," podotýká.

Trenérskou autoritu Chomutovští uvolnili ze svých služeb jen s těžkým srdcem. „Chtěl bych mu poděkovat za všechno, co pro klub odvedl. Úspěchy mládeže jsou především jeho zásluha, protože on si vybíral trenéry a další spolupracovníky," prohlásil pro chomutovský hokejový web statutární ředitel Pirátů Jaroslav Veverka ml.