Na výhru nad Spartou jste se pořádně nadřeli. Souhlasíte?

Řekl bych, že jsme se zvedli dvěma domácími výhrami nad Brnem a Zlínem. Byl to ale skutečně hodně úporný zápas. Sparta přijela nažhavena ze Spenglerova poháru ve Švýcarsku. Sice jsme před ní měli nějaký náskok, ale jinak to byl klasický zápas o šest bodů. Potřebovali jsme jim odskočit, což se nám také podařilo. Za to jsme rádi. Jak už jsem řekl, bylo to úporné, ale štěstí stálo na naší straně.

Uvedl jste, že sparťané přijeli nažhaveni ze Spengler Cupu, ale vy jste prakticky k ničemu nepustili.

To je pravda. Ani na jedné straně ale tentokrát nebylo moc šancí. Čekali jsme, že Sparta bude ze začátku hrát zezadu a na svou šanci si počká. Bylo to vyrovnané utkání a na hře bylo znát, že oba týmy potřebují body. V posledních zápasech jsme se zlepšili a je znát, že jako útočníci vypomáháme bekům. Že bychom ale Spartu vyloženě přehráli, to určitě ne. Viděl jsem to jako vyrovnaný zápas. Vyhrál šťastnější.

To je možné, ale po celý zápas jste tahali za delší konec vy.

Určitě jsme byli aktivnější. V žádném případě to ale nebylo lehké utkání. Měli jsme o něco lepší pohyb než soupeř a z toho pak nějaké šance vyplynuly.

Vítězný gól jste dal pět minut před koncem v závěru čtyřminutové přesilovky, která do té doby vypadala dost beznadějně.

V té přesilovce tam z naší strany skutečně nic nebylo. Můj gól možná vypadal jednoduše, ale dostal jsem to trochu dozadu a dával jsem ho skoro z kleče. Už jsme ten gól ale potřebovali. Chvilku předtím jsme jeli tři na dva a zbytečně jsem místo střely zatáhl puk do rohu. Říkal jsem si, že jakmile dostanu kotouč na hokejku, tak už nebudu vůbec přemýšlet a vystřelím.

Sparta hrála pětasedmdesát vteřin power play. Měli jste situaci pod kontrolou?

Myslím si, že celkem ano. Do žádné vyložené šance jsme nepustili a neměli tam snad ani žádnou pořádnou střelu. Pohlídali jsme si to.

Ze třech domácích zápasů jste udělali maximální počet devíti bodů. Ptát se na spokojenost by asi bylo nošením dříví do lesa?

Jsme maximálně spokojeni. Už když jsme jeli předtím do Třince, tak jsme si říkali, že bychom potřebovali udělat nějakou šňůru. V Třinci to byl z našeho zápasu dobrý zápas a mohli jsme získat i více než jeden bod. Toto utkání nás nabudilo a série domácích zápasů nám vyšla maximálně.

Zabrali jste v pravý čas, protože už začínalo být malinko zle. Je to tak?

Měli jsme dobrý začátek sezony, ale pak to bylo špatné. To je pravda. Naše hra nebyla dobrá. Teď jsme se zvedli a přirovnal bych to k našemu vstupu do soutěže. Hrajeme odzadu a podaří se nám soupeře porážet klidně o jediný gól.

Nyní vás čekají dva zápasy na ledě soupeřů. Budete vyhrávat i venku?

Doufejme. Už bychom mohli také z venku přivézt nějaké tři body.