BRANKÁŘI
Marek Dvořák (18 let)
Pohodář. Myslím, že to bylo vidět i v jeho prvním a dosud posledním zápase proti Porubě. Zvládl důležitý post třetího brankáře v tréninku. Ve dvou by se to zbývajícím dvěma klukům těžko zvládalo.

Milan Klouček (21 let)
Vyspělý kluk i brankář, který má vše před sebou. Mnohdy nás neuvěřitelně podržel. Naši brankáři to často neměli jednoduché. Protiútoků byla spousta.

Jan Strmeň (28 let)
Na brankáře jsme měli štěstí. Honza je v bráně klidný a přenáší to na celý tým. Chytal velmi spolehlivě. Navíc se stal neoficiálním vítězem fantasy NHL, kterou hrála půlka naší kabiny, takže má i dobré manažerské předpoklady.

OBRÁNCI
Conor Allen (30 let)
Opravdu vynikající bruslař. Když bylo na ledě „útočné“ duo Ivan (Lytvynov – pozn. red.) – Conor, tak museli zbystřit brankáři na obou stranách S postupem času se v šatně projevil jako velký showman.

Ondřej Kachyňa (21 let)
Nejčastěji jste ho mohli vidět ve společnosti Honzy Veselého. Naše dvoumetrová dvojčata. Na ledě byl spolehlivý a nepříjemný pro soupeře. Po příchodu z Havířova byl přínosem pro celý tým.

Ivan Lytvynov (19 let)
Jeden z mnoha našich utajených útočníků v obraně. Ivan je velmi chytrý kluk i hokejista. Určitě mu vyhovoval celoplošný hokej. Škoda, že reprezentační trenéři neměli odvahu postavit ho na mistrovství světa dvacítek. Byl by přínosem.

Niklas Pavel (27 let)
Když byl na ledě, všichni naši hráči najednou vyrostli o deset centimetrů. Svou tvrdou hrou budil velký respekt nejen v zápase, ale i na tréninku. Ne nadarmo si vysloužil přezdívky „Mlátička“ nebo „Volvo“.

Karel Plášil (25 let)
Karel má všechno, co má dnešní obránce mít. Hraje s velkým přehledem a je silný ve všech herních situacích. Kdyby ho netrápilo zdraví, byl by Čendovi Pýchovi v patách. Ale půl sezony nebyl fit.

Pavel Pýcha (24 let)
Pro Čendu (vžitá přezdívka Pavla Pýcha – pozn. red.) platí totéž co pro Karla. U něj je přehled ve hře ještě patrnější. Výborný s pukem i v poziční hře bez něj. Jeho hokejová dominance se snoubila s lidskou skromností. Kapitán na svém místě. Jeho sezona byla fenomenální.

Jakub Suchánek (35 let)
Mlátička číslo dvě. Nesmírně silný hráč s dělovou ránou. Myslím, že několik soupeřů na něj nezapomene a nebude ho chtít už nikdy na ledě potkat. V šatně byl pro nás jako tmelící prvek stejně důležitý jako na ledě. Umí pobavit i zvednout hlas.

Václav Svach (17 let)
Tichá voda. Venca mohl možná na první pohled působit trošku nejistě, ale bylo to jen zdání. Na ledě si vedl vždy skvěle a nebál se i podpořit útok. Zápasy zvládl mazácky.

René Vydarený (38 let)
Další klíčový hráč pro náš tým. Takový se těžko nahrazuje. Zkušenosti z něj přímo sálaly. Dával týmu spoustu impulzů a taky potřebný klid. Pevně věřím, že bude pokračovat. Bude velkým přínosem na všech frontách.

ÚTOČNÍCI
Jakub Babka (27 let)
Univerzál, jakého jsem dřív nepotkal. Měl velmi těžkou pozici na hraně útoku a obrany, ale zvládl ji skvěle. Navíc i se studiem vysoké školy. Klobouk dolů.

Martin Beránek (18 let)
Bery byl velkým přínosem pro náš forčeking a pro hru v oslabení. Ve svém věku byl naším nejlépe fyzicky hrajícím útočníkem. Může být jedním z nejlepších takových hráčů v republice.

Zdeněk Doležal (26 let)
Ďolík má s pukem instinkt zabijáka. Za každé situace a za každého stavu má hlad po gólech. A že jich tou svou švihovkou dal. Náročný na sebe i na ostatní. Klíčový na přesilovce.

Lukáš Endál (33 let)
Další vynikající střelec, kterého nechcete honit u mantinelu. Endy s pukem byl jednou z našich nejúčinnějších zbraní. Ještě může provětrávat obrany soupeřů řadu let.

David Gilbert (29 let)
David je komplexní hráč, který může hrát s kýmkoli. S velkým přehledem a zámořským sebevědomým si počíná v každém pásmu. Seděl vedle mě v šatně, takže jemu a taky Niklasovi můžu poděkovat za zlepšenou angličtinu (úsměv).

Miroslav Holec (32 let)
Míra vedle mě seděl z druhé strany. Neměl ze začátku lehkou pozici, ale popral se s tím a byl jedním z nejvytěžovanějších útočníků. Výborný bruslař a spoluhráč. Parádně nám to v útoku klapalo a trenéři nás drželi pohromadě, což nám pomohlo.

Vít Christov (23 let)
Další parťák z útoku, pro kterého mám jen slova uznání. Skvělý kluk, v jehož přítomnosti se vždy cítíte dobře. Na ledě má obrovský drajv. Radost s ním hrát.

Václav Karabáček (23 let)
Vášeň. Venca je mi svým zaujetím pro hokej velkým vzorem. Pod výbušnou skořápkou se ale skrývá skromný a upřímný kluk. Vynikající hokejista, který to ještě rozbalí.

Jan Kloz (33 let)
Klozák je pro nás typologicky nesmírně důležitý. Dokáže hru zpomalit, podržet si puk, zachovat klid. Výborný na přesilovce i na vhazování. O hokeji hodně přemýšlí a má velmi cenné pohledy a zkušenosti.

Albert Michnáč (21 let)
Michny stihl za krátký čas ukázat, že je šikovný hokejista s extraligovým potenciálem. Skromný kluk, který nepokazí žádnou srandu.

Martin Novák (31 let)
S Novkou jsme se potkali už v Prostějově. Nesmírně platný hráč pro tým. Vynikající ve všech herních situacích, navíc s parádními fyzickými předpoklady. Dívat se, jak bruslí, je lahoda pro oko. Výborný imitátor v kabině.

Radek Prokeš (25 let)
Další bývalý Jestřábek z Prostějova. Mám pro něj slabost. Proky ještě neukázal všechno. I on je mi svým zaujetím pro hru a touhou uspět vzorem. Skvělý kluk, který může prorazit i v extralize.

Roman Přikryl (25 let)
Příkra je velmi chytrý centr, který umí pobavit na ledě i v šatně. Tenisovou terminologií bych řekl, že umí hrát na všech typech povrchů. Škoda zranění, které ho přibrzdilo, ale věřím, že ho posune a ve výsledku bude ještě lepší, než byl letos. Předpoklady k tomu má.

Adam Raška (25 let)
Hokej v jeho podání vypadá hrozně jednoduše. Hraje s nevídanou lehkostí, přičemž dokáže stejně dobře jak zakončit, tak i šanci připravit spoluhráčům.

Jiří Šimánek (41 let)
Jsem moc rád, že jsem stihl Jirku na sklonku jeho kariéry poznat. Je to velký profesionál s hromadou zkušeností, ale zároveň věčně mladý kluk. Pořád dobře naladěn. Jeho smích mi zní v uších ještě teď.

Jan Veselý (25 let)
Veselka odvedl pro postup taky kus práce. Vstřelil spoustu vítězných branek a byl velmi dobrý na přesilovce. Před brankou to byl náš nejlepší hráč. V jakémkoli týmu může dát spoustu branek.

Sám sebe samozřejmě nehodnotil, takže nabízíme sami pohled na našeho průvodce kabinou Motoru Matouše Venkrbce (30 let): „Úžasný člověk, majitel dvou bakalářských titulů, který se svými názory a životním rozhledem snad ani nehodí do kabiny sportovního týmu (samozřejmě myšleno v dobrém). Na ledě mimořádně platný, spolehlivý a pracovitý centr první formace, při vhazování ve vlastní třetině prakticky nenahraditelný.“