Již postupivší Sokolov doplní vítězové dnešních duelů Kobry Praha s Táborem a Přerova se Vsetínem.
„Všichni, i my trenéři, jsme měli v hlavách, že sérii můžeme doma ukončit. Jsme zklamaní a smutní, že jsme to nezvládli," pravil po zápase domácí trenér Tomáš Matušík.
Kouč předpokládá, že psychicku výhodu nyní budou mít hokejisté Kobry, nicméně ujišťuje, že jeho svěřenci se dnes budou prát o rozhodující výhru do poslední vteřiny. „Prohráli jsme bitvu, nikoliv válku. Proč stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko? Jasno bude až dnes večer," nic nevzdává Matušík.
Plni odhodlání nastoupí ke klíčovému mači i hráči domácí Kobry. „V našem týmu je zdravý duch, panuje v něm odhodlání a to je nejdůležitější," myslí si trenér Kobry Miloslav Šeba.
Zároveň ho však trápí velká marodka v týmu. „Máme sedm nemocných a to je opravdu hodně. Vlastně se nám rozpadl první útok. Je však vidět, že hráči, které máme k dispozici hrát chtějí a jsou schopni odvést maximum," chválí zbytek týmu kouč Pražanů.
Šeba ale odmítá, že by měl mít jeho tým v rozhodujícím zápase větší výhodu. „Play off je úplně o něčem jiném a neřekl bych, že máme nyní výhodu, když se bude hrát u nás," vzpomíná na poslední domácí utkání kouč, když jeho svěřenci vedli už 3:0, nakonec ale v nájezdech prohráli.
Jihočechům šly v tomto utkání přesilovky, v sobotu však nevyužili minutu a padesát vteřin trvající přesilovku pět na tři. „Kobra hrála chytře, střídala dvě minuty a rozhodčí je nechal. Ale tím nechci říct, že nám to sudí prohrál. My jsme se však těžko dostávali do tempa, protože se víc stálo, než hrálo. Šancí jsme přitom měli dost. Tu přesilovku jsme využít měli," hodnotí čtvrtý duel Tomáš Matušík.
Zároveň už ale myslí na dnešní rozhodující. „Mohou rozhodnout maličkosti i trocha štěstí. A samozřejmě, kdo dá víc gólů," směje se. „O vůli a nadšení to nebude. To bude samozřejmostí u obou týmů," má jasno Tomáš Matušík.
O tom nepochybuje ani trenér pražské Kobry, který si však myslí, že v sobotním klání chtěli jeho svěřenci o trochu víc, a proto vyhráli. O kvalitách Tábora však ví a nepochybuje, že se Jihočeši přijedou o vítězství poprat. „Do zápasu musíme nastoupit s velkou pokorou a respektem k soupeři," má recept Miloslav Šeba.

Fakta ze 4. duelu: HC Tábor – Kobra Praha 2:3 (1:1, 0:1, 1:1) – Branky: 19. Krätzer (Seidl, Havran), 47. Krätzer (Březina) – 6. Kocman, 32. Pohl (Slanina, Malý), 48. Půlpán (Malý, Pohl). Rozhodčí: Kopeček, Škrobák – Kotlík, Rampír. Přesilovky: 5 – 10. Využití: 1 – 1. Oslabení: 1 – 0. Diváků: 2421.