Rytíři "doma" prohrávali 0:3, do konce první části ale dali gól a ve druhé třetině senzačně otočili skóre na 4:3!

Tisícovka diváků v hledišti se nenudila. Ve 32. minutě viděla hodně důležitý vyrovnávací gól Petra Šulčíka v oslabení. Zkušený útočník sehrál v obratu klíčovou roli, protože se trefil i v přesilovce a uklidnil krumlovské řady. 

V poslední periodě už bylo znát, že Rytířům docházejí síly a vítěz základní části na ledě dominoval. Porážku Hluboké zmírnil 49 vteřin před koncem Matěj Dvořák. V neděli se hraje v Českém Krumlově odveta, mezitím čeká Slavoj kvalifikační duel v Letňanech o postup do druhé ligy.

Hlasy trenérů - Kamil Šťastný (Č. Krumlov): "Když budu upřímný, tak nás (Hlubočtí) potrápili; nečekal jsem, že dostaneme pět gólů. Bohužel jsme udělali pár individuálních chyb, které potrestali. Mělo to být jednodušší - těch pět minut, kdy jsme inkasovali, hráče malinko dostalo dolů, nevěřili si, ale dokázali jsme se zvednout."

Miroslav Šulista (Hluboká): "Krumlov prokázal svoji sílu. Nadarmo nevyhrál základní část. Připravili jsme divákům zážitek, když jsme otočili stav z 0:3 na 4:3. Pomalu nám docházeli hráči; kdybychom byli kompletní, odehráli bychom zápas lépe. Chyběli nám čtyři hráči, kteří nastupují v základu, což musí být znát. Když přišlo tolik lidí, nechtěli jsme propadnout, a to se nestalo."