Výkony ale zase až tak tragické nebyly. „Se Švédskem jsme udělali několik chyb a dostali jsme čtyři góly v průběhu snad osmi minut. S Finskem to bylo těsně o branku. S jedním vstřeleným gólem se ale těžko vyhrává s každým. S Ruskem jsme měli zápas dobře rozehraný, vedli jsme 2:0, ale pak jsme doplatili na moc velké množství vyloučených. Spokojenost být nemůže, ale úplně jsme nepropadli,“ ohlédl se za turnajem ve Finsku.
Druhý zápas s Finskem Melichar nedohrál a hovořilo se dokonce o podezření na prasečí chřipku. „Po zápase se Švédskem jsem se necítil dobře. Měl jsem zimnici a střevní potíže. Shodil jsem za tak krátkou dobu pět kilo a zápas s Finy nešlo dohrát. Dal jsem se tak nějak dohromady a odehrál jsem poslední utkání s Ruskem. O prasečí chřipce, kterou měl Rus Tverdovskij, ale nemohla být řeč,“ ujišťuje.
V pátekčeká Mountfield po reprezentační pauze další extraligový duel v Karlových Varech. „Těšíme se na ten zápas. Čeká nás náročný měsíc plný zápasů a už se začíná lámat chleba, takže je třeba se koncetrovat a jít zápas od zápasu,“ tvrdí odhodlaně.