Turnaj v pondělí večer skončil v českobudějovické Budvar aréně a hlubocké Kuki aréně zápasy o závěrečné pořadí.

Ve třídenních bojích se na jihu Čech představili mladí hokejisté z osmi klubů z pěti evropských zemí: Česka, Slovenska, Švédska, Finska a Rakouska. Záštitu nad turnajem převzal jihočeský hejtman Jiří Zimola a nemenší podporu memoriál slavného hlubockého rodáka a dlouholetého městského zastupitele našel i u starosta Hluboké a senátora Tomáše Jirsy. „Z určitých náznaků jsem vyrozuměl, že bychom podporu mohli mít i na příští rok,“ potvrdil jeden z organizátorů Karel Pražák.

Turnaj měl hladký průběh i dobrou sportovní organizaci, na Hluboké byla při slavnostním zahájení i výborná divácká kulisa. „Hrála se česká hymna, přišly přes tři stovky diváků, mezi nimiž byli i syn a manželka Míry Dvořáka,“ připomněl šéf „hlubocké větve“ Karel Vácha.

Do pondělního večerního finále se probojovali žáci domácího HC ČB a Letci Leňany. „Oba týmy postoupily do finále zcela po zásluze, předváděly nejlepší hokej,“ ocenil ředitel turnaje Zdeněk Kaucký, jenž vyzdvihl i naprosto hladký průběh třídenních bojů. „Pečlivá příprava se nám vyplatila, nemuseli jsme řešit jediný problém,“ pochvaloval si zkušený funkcionář, jenž ze všech stran prý slyšel jen samou chválu. „Do této chvíle jsme neměli žádný protest a těší nás, že práci neměla ani zdravotní služba,“ dodal.

Ve velice silné konkurenci se neztratil ani jihočeský výběr. „Mladí hráči z Tábora, Veselí, Jindřichova Hradce, Písku a Českého Krumlova to neměli proti těžkým soupeřům jednoduché, ale v zápasech nám dělali radost,“ zdůraznil Karel Pražák. „Jihočeši prohráli v neděli s Trenčínem až na nájezdy a večer pak podlehli až po dramatickém závěru Finům. Teď ráno navíc porazili Kladno a budou hrát o páté místo, což považujeme za velice dobrý výsledek,“ netajil se před závěrečnými zápasy svou spokojeností Karel Pražák.

Pondělní výsledky

Semifinále: HC ČB – AIK Stockholm 4:0, Oulun Kärpät – Letňany 0:6.

O 5.–8. místo: Dukla Trenčín – Linec 10:2, Jihočeský výběr – PZ Kladno 3:1.