Poté se hokejový útočník Tomáš Mertl vrátil zpět do HC Mountfield a v přípravných duelech naznačuje, že by si rád vybudoval opravdu pevné místo v základní sestavě extraligového týmu.

Solidní výkon odvedl i v pátečním přípravném duelu proti Mladé Boleslavi, přestože jeho tým nakonec prohrál 3:5. Přitom den předtím Jihočeši doslova deklasovali Kolín nad Rýnem 6:2. „S Kolínem nám to tam rychle napadalo. Ani s Boleslaví jsme neměli špatný začátek. Nevyužili jsme dvě přesilovky pět na tři. Kdybychom vedli 2:0, tak by to možná vypadalo jinak. Místo toho využil přesilovku soupeř a bylo to po první třetině 1:1. Ve zbytku zápasu už to nebylo ono,“ připustí.

Na obou stranách byla v pátek spousta vyloučených. Až tak tvrdý zápas se přitom nehrál. „Některé zákroky byly na hraně a mohly se pouštět,“ míní centr Mountfieldu.

O výsledku se rozhodlo v úvodu závěrečného dějství, kdy dali hosté dva góly a Jihočeši už neměli na zvrat síly. „Byly to takové zbytečné góly. Měli jsme v nohou den předtím zápas s Kolínem nad Rýnem a možná nám trochu chyběly síly,“ připouští. „I když musím říct, že já osobně jsem se cítil docela dobře. Jsme v přípravném období, takže se hodně trénuje a neladíme formu na jednotlivé zápasy,“ vysvětluje.

Mertl se v utkání blýskl pohotovým vedoucím gólem. „Štěpán Hřebejk zkusil nahodit puk do skrumáže před brankou a trefil přesně mou hokejku,“ chválí svého spoluhráče za ideální asistenci.

Po delší době měli Tlačilovi svěřenci volný víkend. „Už jsme se na něj těšili,“ usměje se. „Také si potřebujeme odpočinout,“ dodá.