České Budějovice jsou městem hokeje. O tom nemůže nikdo pochybovat. Návštěvy na extraligová utkání Motoru se šplhají v průměru přes 6 000. Teď přímo na náměstí Přemysla Otakara II. vyrůstá ledová plocha. Kluziště. Bruslit se začne už v pátek. Bruslařská tempa budou malí i velcí sportovci předvádět dokonce i přímo na miniokruhu okolo Samsona. "Otevření kluziště kolem Samsona je plánováno na pátek na 15.30," informuje Tomáš Polanský, COO, ředitel destinační společnosti Turistická oblast Budějovicko. "Návštěvníci se zdarma sklouznou na bruslích až do 6.1. 2024."

Ledová plocha bude v provozu každý den od 10.00 do 21.00, v neděli do 20.00. "Zoufat nemusí ani ti, kteří brusle nemají, jelikož součástí ledové plochy je i půjčovna bruslí."

Přípravu kluziště si v pondělí osobně prohlédl i olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa Milan Hnilička. Bývalý reprezentační brankář se živě zajímal o ledovou plochu, který vyrostla přímo na centrálním náměstí. České Budějovice jsou hokejovým městem, podívejte se na video, ledová plocha roste, kvalitě ledu pomáhá i chladnější počasí.

Na tomto odkazu najdete jiný příběh, vypráví ho účastník olympijských her v Moskvě.