Operační zákrok prý už byl nevyhnutelný. „Bolelo to čím dál tím víc a pak už nebyla jiná možnost, než operaci podstoupit,“ zdůrazňuje Hudec, že jiné řešení už prakticky nepřicházelo v úvahu.

Jeho výkony na ledě zranění značně limitovalo. „Je mi jasné, že to bude znít trochu jako výmluva, ale na ledě jsem to cítil a omezovalo mě to. Nemohl jsem se na bruslích pořádně zapřít. Potom už to bylo v takovém stadiu, že byl chirurgický zákrok opravdu nevyhnutelný,“ vysvětluje.

Na jeho výkonnosti tro bylo pořádně znát. Tahoun týmu z posledních let totiž nasbíral ve třiadvaceti zápasech pouhé dva góly a jednu asistenci.
Problémy s třísly řešil s klubovými lékaři průběžně. „Dlouho to bylo ve stadiu, že se s tím dalo nějak hrát. Pak už nebyla jiná cesta a na operaci jsem musel,“ jen bezmocně pokrčí rameny.

Operaci podstoupil v Praze u doktora Maurera, což je spcialista na podobné zákroky. „Šlo to hodně rychle. Ve středu jsem u něj byl na kontrole a hned v pondělí už jsem šel na operaci,“ uvádí. Operace se zdařila, ale na několik týdnů se pak ocitl mimo hru.

„Týden jsem musel být úplně bez pohybu. Ležel jsem doma v Bratislavě u rodičů, kteří mě hýčkali. Potom mi vyndali stehy a začal jsem se zase pomalu hýbat,“ popisuje průběh rekonvalescence.

Momentálně má za sebou slovenský reprezentant, který má na svém kontě čtyřicet startů za národní tým a zahrál si i na mistrovství světa v Lotyšsku v roce 2006, pět týdnů od operace. „Vypadá to dobře a věřím v rychlý návrat do extraligy,“ přeje si.

Na ledě trénuje už dva týdny a cítí se velice dobře. „To je pravda, ale musím nejdříve pořádně potrénovat, protože jsem, vlastně měsíc nic nedělal,“ nechce nějak uchvátat svůj návrat do extraligového kolotoče.

Vypadá to, že poprvé by se mohl v sestavě Mountfieldu objevit po Vánocích v duelu v Mladé Boleslavi. „Uvidíme, jak to půjde rychle. Možná, že nastoupím už příští úterý proti Vítkovicím,“ nevylučuje variant, že by zasáhl už do nejbližšího duelu, který Mountfield čeká přesně za týden. „To je ale všechno jenom předběžný plán. U zranění třísel člověk nikdy neví, jak se bude situace vyvíjet,“ brzdí předčasný optimismus.