V předposlední minutě prodloužení pak pro Josefa Melichara doslova zařídil jediný gól zápasu. „Nahodil jsem puk na branku, gólman ho vyrazil a vznikla před ním mela. Všichni byli staženi před brankou. Pepa Melichar si dobře nabruslil do prostoru a napálil to tam,“ popisuje situaci před gólovou střelou svého spoluhráče.

Bezbrankový stav po šedesáti minutách nebývá v hokeji právě obvyklým jevem. „Oba týmy jsou relativně níž, než by si představovali a chtěli. Nikdo nechtěl dostat gól a bránilo se. Až ve třetí třetině se hra trochu otevřela a bylo to více nahoru dolů. V obraně jsme neudělali žádnou chybu a hrát na nulu vzadu je určitě příjemné,“ je přesvědčen.

Kromě radosti v závěru zápasu ale prožil Mikeska také dva pořádně krušné momenty. Ten první po ostrém zákroku obránce Dernera u mantinelu. „Byl to krásný čistý hit. Věděl jsem, že ho inkasuji. Zariskoval jsem a zkusil jsem odehrát puk na branku, aby z toho třeba byla nějaká nebezpečná situace. Uhodil jsem se zátylkem o hrazení, takže jsem toho měl docela dost,“ přiznává.

Podruhé mířil otřesený z ledu po trochu kuriózní srážce s rozhodčím Jebavým. „To bylo taky čistý,“ rozesměje se. „Sledoval jsem našeho obránce, takže měl jsem otočenou hlavu. Najednou jsem před sebou viděl černou helmu a pak přišel náraz.“
Oba aktéři karambolu se ale po ošetření vrátili do hry a zápas dokončili.