S jakými pocity jste se vrátil z Mnichova?

Pocity jsou určitě dobré, protože asi jen málokdo čekal, že bychom mohli takhle uspět. Vždyť se z původní nominace omluvilo hned šestnáct hráčů. Hráli jsme ale v pohodě a panovala velká spokojenost.

Do turnaje jste vstoupili výhrou 2:0 nad Spojenými státy?

Vstup do turnaje nám vyšel. Soupeře jsme přehrávali a výrazně nás podržel brankář Hamerlík, který chytá českou extraligu v Třinci.

Ve druhém utkání jste porazili domácí Němce 6:3. To byl těžší duel?

Určitě. Němci byli doma a hráli lépe než Američané. Hodně se tlačili do branky, ale hodně nás podržel gólman. Tentokrát chytal Hudáček. Dali jsme nějaké a zápas dotáhli do vítězného konce.

Před posledním zápasem turnaje se Švýcarskem jste už měli prvenství v turnaji jisté. Neubralo vám to na motivaci?

Ne. Chtěli jsme vyhrát i třetí zápas. V první třetině to z naší strany nebylo nic moc. Od druhé třetiny jsme zlepšili především pohyb a nakonec jsme vyhráli 2:1.

Odehrál jste všechny tři zápasy?

Ano. Hráli jsme na čtyři pětky. V prvních dvou zápasech jsem hrál ve třetí pětce a ve třetím ve čtvrté. Zahrál jsem si dost.

Zaznamenal jste v úrovni zápasů rozdíl proti extralize?

Hrálo se v rychlém tempu, ale zase nějaký velký rozdíl jsem neviděl. V Mnichově byl dost nekvalitní led, takže to bylo o to těžší.

Ohlasy na vaše vítězství v turnaji byly nejen na Slovensku dost velké. Zaznamenal jste je?

Speciálně na Německém poháru se Slovákům v minulosti nedařilo a vyhráli ho po šesti letech. Ohlasy byly skutečně pozitivní, protože po šestnácti omluvenkách nastoupilo hodně hráčů ze slovenské extraligy a skoro nikdo nám nevěřil.

Odehrál jste tři těžké zápasy a k tomu náročné cestování. Cítíte únavu?

Vyčerpávající bylo hlavně cestování. Jeli jsme autobusem z Mnichova do Bratislavy šest hodin. Navíc řidič musel mít hodinu přestávku. To bylo dost náročné. Do Budějovic jsme se vrátil v pondělí večer.

Na atraktivní duel s Libercem jste připraven? Můžeme se těšit na bodyček, kterým častujete protihráče?

Připraven jsem. S tím bodyčkem uvidíme.

Budete hrát o špičku tabulky. Vnímáte význam tohoto zápasu?

Určitě to bude atraktivní duel. Budeme si muset dát hlavně pozor na Petra Nedvěda a Milana Bartoviče. Co jsem viděl na Německém poháru, tak je to mimořádně rychlý hráč. Rychlostí soupeře převyšoval i na mezinárodním poli.