Nevynechal a nevynechá ani jeden hokejový zápas českobudějovického Motoru. A to už pěknou řádku let. Milan Binder je fotograf. Publicista. Vydal už 29 knih a chystá se na jubilejní. "Třicátá bude," vypráví s úsměvem na tváři. Začínal přímo v digitálním prostředí. "Měl jsem foťák značky Olympus, teď je ze mě nikoňák," říká a vysvětluje: "Já chodil po Budějovicích, chtěl jsem nafotit stejné snímky, stejná místa, která jsem našel na obrázcích před sto léty." Měnil objektivy, proto zakotvil u Nikonu. "Fotím stavby, potřeboval jsem ideální objektiv na široké snímky."

Brzy dojde i na publikaci zaměřenou na sport. "Mluvili jsme o ní s Michalem Průchou, měly by tam být všechny českobudějovické sporty. Od jejich začátků. Zapomíná se, tak je chceme připomenout."

Podívejte se pozorně na video z Budvar arény. Jeho číslo je 22. Proč? "To číslo měl přece Jarda Pouzar." Hokej ho baví. Dokumentuje přesně, proč jsou České Budějovice hokejovým městem. "Dvojice Pouzar - Dvořák, na těch jsem vyrůstal," říká na tribuně oblíbeného klubu, kterému pomáhá s pořadatelskou službou. "Mám hokej rád, fandím Motoru." Motorák se v Milanu Binderovi prostě nezapře. Věděli byste, jakým způsobem si vymezil oblast, kterou v rámci města České Budějovice fotografoval? "Zapíchnul jsem do mapy kružítko, udělal jsem okruh, vešla se tam i Hluboká," vypráví fotograf a publicista, který je fanouškem nejlepšího jihočeského hokejového klubu.

Také už se těšíte na publikaci o historii českobudějovického sportu?