Miloslav Čermák trefil v samotném závěru cenné vítězství Motoru na Kladně

Kladno – Ve šlágru 38. kola první WSM ligy vyhráli hokejisté ČEZ Motoru na Kladně 2:1 a potvrdili svou pozici lídra soutěže. Třetí čtvrtinu základní části uzavřou v sobotu domácím zápasem s Přerovem (17).

10.1.2018 1

Hosté se museli obejít bez nemocného gólmana číslo jedna Kváči. Do branky se tak postavil Gába a záda mu kryl věkem ještě starší dorostenec Svoboda. Mimo hru zůstává útočník Pajič a také obránce F. Novák, který už ale začal s tréninkem.

Rytíři začali docela zhurta a Gába se v brance od úvodních minut rozhodně nenudil. Ve 3. min. měl i patřičný kus štěstí, když Zikmund střelou z prostoru mezi kruhy trefil břevno.

Jenže do vedení šli Jihočeši. Uzdravený šikula M. Novák objel Kopřivovu klec, přesně našel Dostálka a ten už neměl problém trefit mimo Kopřivův dosah.

Kladno postavily na nohy dvě přesilovky. Tu první ještě hosté ubránili, ale při vyloučení Nedorosta už bylo vyrovnáno. Machač objel Gábovu svatyni i s jeho přispěním dostal kotouč za brankovou čáru.

Druhé dějství přineslo výrazné uklidnění. Diváci se nedočkali nejen žádné branky, ale ani nějaké větší šance na obou stranách. Výjimkou byla gólová dorážka Vildumetze, kterou zlikvidoval výborným zákrokem českobudějovický gólman.

Také ve třetí třetině sázely oba týmy hlavně na zajištěnou obranu. Až deset minut před koncem měl velkou šanci domácí Kaut, na Gábu však nevyzrál. Domácí začínali mít navrch, ale zdálo se, že utkání směřuje k prodloužení.

Jenže závěr zvládli Jihočeši báječně. Pět minut před koncem byl vyloučen domácí Kloz a Čermákova dorážka znamenala vítězný gól. Dvě minuty před koncem byl ještě vyloučen českobudějovický Vampola, Kladno zkusilo power play, ale Motor nesmírně cenné tři body uhájil a zůstává na čele tabulky.

Branky a nahrávky: 18. Machač (Pekr) – 7. Dostálek (M. Novák), 57. Čermák (Galamboš).
Vyloučení: 4:7, využití: 1:1. Rozhodčí: Kašík, Veselý – Štofa, Špringl. Diváci: 3058.
ČEZ Motor: Gába – Kutlák, Kučný, Fillman, Vráblík, Pavlin, Pýcha – L. Květoň, Galamboš, Nedorost – M. Bárta, Vampola, Čermák – Heřman, L. Rob ml., Jonák – Dostálek, Vlček, M. Novák. Trenéři Jelínek, L. Rob st. a Kotalík.

Autor: Pavel Kortus

10.1.2018 VSTUP DO DISKUSE 1
Ve stylu 60. a 70. let minulého století se nesl sobotní ples Divadelního spolku Vltavan ve vltavotýnské Sokolovně.
31

OBRAZEM: Rebelové na plese. Divadelníci představili nový kus

Děti sníh prostě zbožňují. Stanislava Kašparovská bydlí na náměstí Přemysla Otakara II., a tak se i s dětmi Samantou, Elenou, Denisem a Kačenkou vydala ven užít si čerstvého přídělu.
5

Sníh přináší řidičům starosti, ale dětem radost

Vystoupil z auta a nadýchal přes dvě promile

České Budějovice - Z přečinu ohrožení pod vlivem alkoholu podezřívají policisté 34letého muže z Borovanska, který se do ulic krajského města vydal poté, co si zřejmě notně "přihnul" alkoholu.

Mašinka ani Šenkýřka nechyběly. Svatojanští tančili až do rána

Svatý Jan nad Malší - Obecní bál si v sobotu užili obyvatelé Svatého Jana nad Malší. Sál místního pohostinství se zaplnil do posledního místa, parket byl plný až do ranních hodin.