Hosté se museli obejít bez obránce St. Hudce a útočníka Micky, kteří už v tomto kole nastoupili a jejich start tak řády nepovolují. Po delším čase si tak zahráli v dresu Mountfieldu táborští Kotaška s Kuchejdou. V domácí brance se vzhledme k marodce Haška a Růžičky objevil až třetí gólman Koutský.

Po opatrnějším začátku se první radovali hosté. V 10. min. se od modré trefil obránce Melichar a bylo to 0:1. Za pět minut bylo vyrovnáno, když se po rychlé akci trefil tvrdě na Turkovo rameno Zohorna. Další obrovskou šanci Koláře zlikvidoval výborným zákrokem Turek.

Druhá třetina nabídla minmum šancí. Až v samotném závěru druhého dějství napřáhl na modré čáře Gřegořek a na jeho projektil Koutský reagovat nestačil.

Do závěrečné třetiny vstoupili domácí s velkým odhodláním a svou převahu korunovali ve 47. min. vyrovnávacím gólem Kousala.

Závěr zápasu však měli hosté famózní a rozhodli o tříbodovém zisku. Minutu a půl před koncem strhl opět vedení na jejich stranu Květoň a o chvilku později pečetil tříbodový zisk Melichárek.

Branky a nahrávky: 15. Zohorna (Kolář, Koukal), 47. Kousal (Píša) – 10. Melichar (Květoň), 40. Gřegořek (Ptáček, Sailer), 59. Květoň (Ptáček, Mikeska), 60. Melichárek. Rozhodčí: Pešina, Šindel – Jelínek, Pešek. Vyl. 4:8 ( navíc dom. P. Sýkora 10 min. a do konce). Využ. 0:1. Diváci: 8125. Pardubice: Koutský– Jillson, Kočí, Nakládal, Kolář II, Píša, MacKenzie, Drtina, Havíř – P. Sýkora, Divíšek, Somík – Kolář, Koukal, Zohorna – Cetkovský, Špirko, Buchtele – Pineault, Kousal, Rákos. Trenér: V. Sýkora. Mountfield: Turek – Snopek, Gřegořek, Kotaška, Macháček, Melichar, Havran, Ptáček – Gulaš, Vak, Veselý – Kuchejda, Mertl, Květoň – Melichárek, Šimánek, Sailer – Kotrla, Mikeska, Hřebejk. Trenér: Výborný.