Venkovní stadiony však Hlubockým příliš nesvědčily, z jedenácti zápasů si dovezli jen dvě výhry.

Od 26. listopadu už Hluboká může využívat vlastní led v Kuki aréně a domácí hokejisté se na to hodně těšili. Po třech odehraných utkáních doma však v hlubocké kabině panují rozpaky. Rytíři v nich získali jen tři body a to rozhodně doufali ve větší bodový přísun.

Po páteční prohře 2:4 s Radomyšlí jsme pohovořili s trenérem hlubockých Knights Miroslavem Šulistou.

V tabulce krajské ligy vám zatím patří předposlední dvanácté místo. Co říkáte na dosavadní průběh sezony?
Dokážeme hrát s těžkými soupeři vyrovnané zápasy, ale nedáváme góly. Ač to tak podle výsledku 2:6 nevypadá, tak třeba se Strakonicemi to byl před týdnem vyrovnaný duel. Kdo to utkání viděl, nemohl výsledku uvěřit.

Ani naposledy v utkání s Radomyšlí jste určitě nebyli horším týmem. Proč tedy body opět schází?
To bylo podobné jako proti Strakonicím. Čtyřikrát jsme nastřelili tyčku a měli jsme nespočet dalších šancí. Myslím, že jsme byli jednoznačně lepší, ale zase je z toho porážka. Jakmile uděláme sebemenší chybu, soupeř to okamžitě potrestá. Prostě se nám nedaří.

Je to jenom o smůle?
Je pravda, že soupeři taky výborně zachytal brankář, z naší strany to však chtělo větší důraz v brankovišti. Ten nám naopak ukázala Radomyšl.

Po dlouhé sérii venkovních zápasů, kdy na Hluboké nebyl led, budete nyní hrát převážně doma. Mělo by vám to pomoci k lepším výsledkům?
Rádi bychom tomu věřili, k tomu však potřebujeme odehrát nějaký vydařený zápas, od kterého bychom se odrazili a získali sebevědomí. To nám nyní schází.

Takový zápas přišel hned v prvním domácím utkání proti Telči, který jste vyhráli 8:4. Pak ale následovaly dvě porážky. Vysoká výhra s Telčí vám nepomohla?
Proti Telči jsme nepodali žádný mimořádný výkon, šlo ale o to, že soupeř neměl potřebnou kvalitu. Radomyšl si naopak počínala jako zkušené mužstvo. Hrála trpělivě a došla si pro vítězství.

Vloni jste to dotáhli až do finále. Když porovnáte kádr z minulé úspěšné sezony s tím aktuálním, došlo k nějakým změnám?
Neřekl bych, že máme horší kádr než vloni, naopak jsme ještě nové hráče do týmu přivedli. Zřejmě jsme si ale vrchovatou měrou vybrali štěstí právě v té minulé sezoně. Vloni se nám vyhýbala po většinu sezony zranění, letos naopak často nejsme kompletní. Pár kluků například vynechalo zápas, protože byli zrovna u porodu. Teď proti Radomyšli zase nemohl hrát David Oulík.

Vloni jste také nezačali nejlépe, ve druhé polovině základní části jste ale začali stoupat tabulkou vzhůru a v závěru jste bojovali o krajský titul. Je ještě reálné něco podobného zopakovat i tentokrát?
Už před začátkem sezony jsem říkal, že bude těžké se vůbec dostat do play off, a teď to platí dvojnásob. Čeká nás sice ještě hodně zápasů, avšak naše bodová ztráta na osmičku už je značná. Ale uvidíme, po novém roce se na nás třeba usměje štěstí. Potřebovali bychom udělat sérii několika výher. Ještě není nic ztraceno.