Poslední dva extraligové duely doma prohráli, po týdnu je tu však šlágr se Spartou a motivace dokázat, že do nejvyšších pater tabulky nepronikli náhodou.

Mononukleóza vyřadila ze hry Jana Pixu a atraktivní duel vynechá, Michala Bláhu nadále trápí záda. „Především jsme se chtěli dát dohromady, aby nás nebylo tak málo jako minule. Se Spartou chceme vyhrát, ale na tréninku jsme se nesešli v sestavě, jakou bychom potřebovali. Nestihli jsme proto natrénovat věci, které jsme chtěli," líčí trenér Luboš Rob aktuální problémy juniorů.

Ty se se vlečou s týmem již od reprezentační přestávky. „Na druhou stranu pro každého hráče je zápas se Spartou velká motivace a my do něj půjdeme s tím, že chceme tři body," ujišťuje přesto budějovický kouč. Kapitán juniorů Jakub Doktor a stále nejproduktivnější hráč soutěže Ondřej Šulek byli přes týden k dispozici prvnímu týmu. „Ondra tam zůstal, Kuba bude hrát," informuje trenér Rob. „Jsme tu pro áčko, takže to respektujeme," doplní.

S juniorkou se připravoval na Spartu i přeřazený dorostenec Matys. „Ty tři lajny mít budeme," říká Luboš Rob s tím, že další mladíci ještě v pátek za dorost nastoupili proti Liberci. „Před zápasem se sejdeme, řekneme si, co chceme hrát. A co se týká motivace, přijede Sparta, takže ji není třeba dvakrát zdůrazňovat."

Sobotní utkání po změně termínu začíná na první ploše již v 11.45 hodin!