Nečekaně ukončil kariéru zkušený Roman Turek. Už máte definitivně vyřešenou situaci na klíčovém gólmanském postu?

Původní plán byl, že jedničkou bude Kovář, dvojkou Turek a trojkou Hrubec. Poté, co Eda Turek skončil, se Šimon Hrubec posunul na post druhého brankáře. K tomu intenzivně jednáme o střídavém startu dalšího zkušeného gólmana. Oslovili jsme Hanuljaka, Horčičku, Hyláka, Fialu nebo Orcta. Proklepáváme spoustu jmen. Definitivně to doladíme až s trenérem gólmanů Láďou Gulou. Záležet samozřejmě bude také na tom, jestli nám je dotyčné oddíly uvolní.

Nejvíce se hovoří o chomutovském Hanuljakovi. Proč právě o něm?

Je to pro případ, že by byl například Kuba Kovář dlouhodobě nemocen. Šimon Hrubec chytá výborně, ale je to mladý gólman. Odchytá třeba pět zápasů, ale pak potřebujeme někoho, kdo se nezblázní, když půjde chytat. A na druhou stranu se zase nezblázní, když chytat nebude a bude ho jenom držet. Takhle měla fungovat spolupráce Kováře s Turkem. Navíc je v Táboře Čech a v Písku Jágr. Ti oba také mohou být k dispozici minimálně pro trénink.

Koleno Jakuba Kováře je v takovém stavu, aby zvládl náročnou pozici prvního gólmana?

Momentálně má chřipku. Jeho koleno by mělo být v takovém stavu, aby to zvládl. Je mu dvaadvacet let a teď přichází jeho šance.

První zužování kádru postihlo pětici hráčů. Do Tábora zamířili Havran, Červený, Heřman a Ježek, do Písku Dietz. Jaké s nimi máte další záměry?

Jsou to hráči, kteří podle trenéra Výborného výborně pracovali a nevedli si špatně ani v zápasech. Ale pořád jim ještě něco chybí. To se jim lépe podaří dohnat někde, kde dostanou více prostoru, než v extralize ve čtvrté lajně, která má za úkol spíše jenom bortit. Rozhodně to nejsou hráči, se kterými bychom nepočítali a byli nějak vyhozeni. Mělo by to být k jejich prospěchu. Třeba Ježek s námi pojede už teď do Švýcarska.

Při zranění Kotašky máte momentálně sedm obránců a juniora Klementa. Sháníte ještě dalšího beka?

Trenér Výborný by chtěl nějakého obránce, který by v přesilovkách dokázal rozhodovat zápasy. Jako jsou třeba Krstev nebo František Kaberle. Pracujeme na tom. Příští týden by se sem měl přijít ukázat Rus Vinogradov, který čeká na víza. Kádr ještě stále není uzavřený.

Váš kmenový hráč Josef Melichar podepsal smlouvu ve švédském Linköpingu, kde ale nastoupí až v průběhu října. Nerozehraje letošní sezonu v Mountfieldu?

Jsme v kontaktu s ním i s jeho agentem. Je to v řešení. Jsou to takové námluvy, ze kterých také může sejít. Ve hře je, ale po loňské sezoně, kdy byl z mužstva odejit, je to trochu komplikovanější.

Kdy počítáte s návratem do hry u zraněného Iva Kotašky?

Určitě nestihne začátek extraligy, protože mu klíční kost lékaři museli operovat. Sezonu začne asi v Táboře, jehož je stále hráčem.

Stále ještě se naplno do zápasů nezapojil ani útočník Pletka.

Jeho zranění se stále trochu komplikuje. Kolenu mu pořád natéká. Může to být podobné jak s Kotym. Až bude zdráv, tak se půjde možná také rozehrát do Písku nebo do Tábora, aby chytil zápasový rytmus. Potom by se měl vrátit k nám. Zatím je ale otázkou, kdy to bude.

Hostování z Třebíče do konce srpna má v klubu Vilém Burian. První zužování přežil, takže s ním počítáte do kádru?

To bude záležet na trenérovi. V tuto chvíli zůstal v kádru. Nadále ale bude záležet na jeho výkonnosti. Musí na sobě stále pracovat. Je to šikovný hráč, ale pořád má také co vylepšovat.

S juniory momentálně trénuje Tibor Melichárek. S jeho návratem do prvního týmu nepočítáte?

Je to jediný z hráčů s platnými smlouvami, kteří loni ukončili své působení v klubu, jenž nemá jiné angažmá. Je to starší hráč a je to u něj trochu komplikovanější. Teď se řeší dohoda mezi ním a klubem. Musí tady ale fungovat, aby neměl jenom prázdniny. Je to pro ně j složité, ale musí akceptovat fakt, že tedy má platnou smlouvu. Ze by se vrátil do kádru prvního týmu ale nepřipadá v úvahu.

Na testování v klubu jsou slovenští hráči Čintala a Suja. O jejich osudu už bylo rozhodnuto?

Zatím ještě ne. Bude záležet na trenérovi, jak se mu budou líbit. Zatím bojují o místo. Obránce Čintala s námi zřejmě pojede i do Švýcarska. Útočník Suja zřejmě bude nabídnut Táboru nebo Písku. Definitivně se ale rozhodne až v příštím týdnu.

Budou i nadále dostávat šanci mladíci jako Švihálek, Sedlák, Rousek a další nadějní hráči?

Takovou šanci, jakou tady dostali mladí v přípravě, si v jiném týmu nepamatuji. Možná ve Zlíně. V každém zápasu nastupují tři až čtyři bažanti. František Výborný jim dal ohromný prostor a s jejich prací byl velice spokojen. Měli by dostat přičichnout i v sezoně. Místo pro ně ve čtvrté lajně určitě bude. Tři první řady by měly být stabilní, i když rozhodně nebudou mít své místo pod penzí.