Do domácí sestavy se vrátili uzdravení Květoň a Langhammer, ani jeden z nich ale zápas nedohrál. Zranění Ptáček, Kotaška a Podlešák zůstali pouze na tribuně od začátku.

Jihočeši poprvé ve slušivých modrých dresech museli hned v úvodu zápasu čelit dvěma přesilovkám soupeře. Kromě několika střel od modré ale Kovář v brance nemusel hasit žádná větší požár. Na větší vzruch si diváci museli počkat až do 12. min. Radovali se hosté. Sýkora našel rychlou přihrávkou Káňu, kterého Tůma nestačil pokrýt, a na pohotovou střelu mladíka ve vítkovickém dresu gólman Kovář reagovat nestihl.

Domácí se probudili až v samotném závěru první třetiny. Málek měl spoustu práce s utěšenou střelou R. Pšurného i dělovkou Gulaše, čisté konto ale udržel.

Po první třetině odstoupil ze hry Květoň, jehož zraněná ruka ještě nesnese plné zápasové zatížení. Ve 23. min. dotlačil Kašpařík po skrumáži kotouč za Málkova záda, ale sudí pro úmyslné kopnutí puku branku neuznali. O minutu později ale schoval zkušený kanonýr Ujčík svou jedovku za obránce Nováka a hosté vedli už o dva góly.

Druhý inkasovaný gól srazil domácí celek do hlubokého útlumu. Ve hře dopředu se jim absolutně nevedlo a kupili i chyby v defenzivě, takže Kovář se musel v brance pořádně otáčet. Zaskvěl se především při Klimkově gólovce.

V polovině zápasu navíc zamířil předčasně do kabin s bolavým kolenem také Langhammer. V závěru druhé třetiny se Jihočeši přece jen zvedli, ale Málek svůj tým podržel.

Do třetí třetiny vstoupili modří s přece jen větším elánem. Mertl obkroužil Málkovu klec, ale nezasunul. Až ve 44. min. zařídili první gól mladíci. Jank vypálil tvrdě od modré a včera velice agilní Červený pohotově dorazil.

Kontaktní branka byla pro Mountfield jako pokropení živou vodou. Najednou bylo hráčů v modrých dresech plné kluziště a vyrovnání viselo ve vzduchu. Hosté už spoléhali pouze na brejky. Po jednom z nich trefil Klimek břevno, podruhé téhož hráče vychytal Kovář.

Vyrovnání se domácí přece jen dočkali. Dvě a půl minuty před koncem Málka překonal Martynek.

Zápas tak dospěl do prodloužení. To bylo hodně divoké. V jeho úplném závěru (25 vteřin před koncem) Gulaš prostřelil Málka a rozhodl o zisku dvou bodů.

Branky a nahrávky: 44. Červený (Jank), 58. Martynek (Snopek), 65. Gulaš (Mikeska) – 12. Káňa (J. Sýkora), 24. Ujčík (Tomas). Vyl. 3:5, využ. 0:0 Rozhodčí: Hradil, Smitka – Hlavatý, Tošenovjan. 4938 diváků. Mountfield: Jakub Kovář – Snopek, Šulc, Tůma, Vydarený, Novák, Jank – Šimánek, Mikeska, L. Květoň (21. M. Pšurný) – Gulaš, Langhammer, R. Pšurný – Martynek, Kašpařík, Pletka – Mertl, Červený, Kuchejda. Trenéři Fr. Výborný a Kupka. Vítkovice: Málek – Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák – Huna, Burger, Svačina – Tomas, Húževka, Ujčík – Pohl, Vrána, Klimek – Szturc, J. Sýkora, Káňa. Trenéři Trličík a Moták.

Hlasy trenérů – František Výborný (HC Mountfield): „Vítkovice mají silné a hodně sebevědomé mužstvo. Cením si, že jsme nad ním dokázali vyhrát. Hosté hráli dvě třetiny výborně. Jsem rád, že jsme zápas nakonec zvládli, protože nebodovat doma dvakrát po sobě by bylo nepříjemné. Nechci to nijak moc ventilovat, ale máme velkou marodku a Květoň s Langhammerem dnes odstoupili v průběhu zápasu. Občas vaříme z vody, takže jsme šťastný, že jsme vyhráli.“

Mojmír Trličík (Vítkovice): „Získali jsme bod s mužstvem, které doma pravidelně vyhrává. Dvě třetiny jsme hráli velice dobrý hokej. Ve třetí jsme soupeře postavili na nohy a narostla mu křídla. Přesto jsme opravdu rádi, že máme jeden bod.“