Domácí celek tentokrát nasadil zkušenější variantu sestavy na čele s gólmanem Hrachovinou a kapitánem Gulašem. Pražané naopak nechali odpočívat několik svých opor, ale přivezli hned kvartet bývalých českobudějovických hráčů: brankáře Saláka, obránce M. Janduse a útočníky Doležala s Formanem.

Před velice slušnou návštěvou Jihočeši propásli vstup do zápasu a po šesti minutách prohrávali už 0:2. Nejprve se prosadil po výborné práci Formana za brankou střelou pod horní tyčku Buchtele a poté skóroval dorážkou v první přesilovce zápasu sám Forman. Motor odpověděl tyčkou Venkrbce, ale hrálo se hlavně podle sparťanských not.

Také Šenkeřík pak ještě dělovkou v početní výhodě orazítkoval brankovou konstrukci, ale do kabin šli po první třetině po zásluze spokojenější hosté.

Po změně stran se Motor probudil, výrazně zvýšil obrátky a strakonických odchovanec Salák v brance soupeře se měl co otáčet. Především šance Pecha a Voženílka po gólu doslova volaly.

V polovině zápasu Saláka nahradil Neužil, diváky potěšila vítězná bitka Villeho se sparťanem Miklišem, ale skóre zůstalo i po druhé části hry 0:2. Přitom hlavně v přesilovkách si domácí celek vytvářel opravdu velké šance.

V závěrečném dějství byl k vidění svižný hokej nahoru – dolů se šancemi na obou stranách. Ve 47. min. fauloval mimo brankoviště Vitouch domácího gólmana Hrachovinu, který musel otřesený do kabiny. V přesilovce pět na tři snížil bombou z první Gulaš a v další už klasické početní výhodě domácí kapitán dokonce vyrovnal.

Ale Motoru nebylo přáno zvítězit. Přesilovku pět na tři si poté zahrála i Sparta a Buchtele svým druhým gólem zajistil hostím výhru.

Závěrečná power play a drtivý tlak Motoru už změnu skóre nepřinesl.

Branky a nahrávky: 47. Gulaš (Šenkeřík), 53. Gulaš (D. Voženílek) – 5. Buchtele (Forman), 6. Forman (D. Kaše), 55. Buchtele (Polášek). Vyloučení: 7:10 (navíc dom. Ville a host. Mikliš 5 min.), využití: 2:2. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Šimánek. Diváci: 2067.

Motor: Hrachovina (47. Strmeň) – Piskáček, Šenkeřík, Bučko, Štich, Slováček, Vráblík – Gulaš, Pech, Toman – Chlubna, M. Hanzl, Vondrka – Karabáček, D. Voženílek, Venkrbec – Ville. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.