Hosté nahradili oproti poslednímu utkání v útoku Vopelku Koláčkem. V domácí sestavě nechyběli exbudějovičtí obránci Jank s Čápem.

Hůř pro Jihočechy utkání asi nemohlo začít hůř. Hned v první minutě putoval na trestnou lavici Vráblík a obléhání Hrachovinovy branky skončilo vedoucím gólem soupeře. Lev nejprve nastřelil tyč, poté si vyměnili kotouč Ščerbak s Cingelem a ruský forvard zamířil přesně k tyči – 1:0.

Úvodní nápor Hradce naštěstí skončil jediným gólem a pak si svou první přesilovku zahrál také Motor. Jenže ta mohla skončit totálním fiaskem. Žádný klasický zdrcující tlak se totiž nekonal, naopak ve vlastním oslabení ujeli domácí útočníci Okuliar a po něm Lev, Hrachovina v brance hostí však naštěstí čaroval.

A měl i patřičný kus štěstí, když Hovorka vyrobil před vlastní brankou pořádnou hrubici, Okuliar však naštěstí nastřelil ve vyložené pozici jen tyč. A další tutovku Smoleňáka zlikvidoval maskovaný démon v modrém dresu. Jihočeši měli za celou první třetinu jedinou vážnější příležitost, ale jedovku Pecha skryl ve své lapačce gólman Růžička. Převaha Hradce byla více než citelná a skóre 1:0 po první třetině bylo pro Motor ještě milosrdné.

Druhá třetina začala snad ještě hůř než ta první. Hostující střídačka schytala dvě minuty za kritiku rozhodčích a Smoleňák z brankoviště dorazil kotouč za Hrachovinova záda podruhé. Motor zkusil trenérskou výzvu, jenže videozáznam postavení útočícího hráče v brankovišti neprokázal a následoval další dvouminutový trest pro Jihočechy. Ten už naštěstí gólem potrestán nebyl…

Na hostující branku se ale valily další útoky. Přečíslení dva na jednoho a střelu Kevina Klímy vyrazil akrobatickým zákrokem Hrachovina a poradil si s nájezdem Smoleňáka.

Českobudějovický tým alespoň částečně vrátila do hry zase až půlminutová přesilovka pět na tři a následná klasická početní výhoda. Gól ale hosté nedali a obraz hry se bohužel také nesrovnal. Hrachovina sice kryl další nájezd Okuliara, ale v polovině zápasu to bylo už 3:0. Permanentní tlak Mountfieldu vyvrcholil střelou Jergla, kterou hostující gólman přes hradbu těl nemohl vidět.

Jiskřičku naděje vykřesal ve třetí třetině přesilovkovým gólem Hanzl, který snížil na 3:1. Ještě více ji mohla rozfoukat čtyřminutová početní výhoda, ale hosté s ní naložili hodně zle a bylo prakticky rozhodnuto. Tři minuty před koncem odvolala českobudějovická střídačka, ale k vážnějšímu tlaku se nedostali a tři body bral zaslouženě soupeř.

Branky a nahrávky: 3. Ščerbak (Cingel), 21. Smoleňák (Lev, Blain), 31. Jergl – 46. M. Hanzl (Pech, Dzierkals). Vyloučení: 8:6, využití: 2:1. Rozhodčí: Kika, Veselý – Gerát, Hynek. Diváci: 3673.

Hradec: J. Růžička – Blain, Nedomlel, McCormack, Kalina, Čáp, Jank, Piegl – Ščerbak, Lalancette, Zachar – Lev, Cingel, Smoleňák – Okuliar, Kevin Klíma, Jergl – R. Pavlík, Štohanzl, Pajer. Trenéři T. Martinec, P. Svoboda – Hamara.

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Hovorka, Bindulis, Šenkeřík, Kachyňa – Gulaš, Pech, F. Přikryl – Valský, Zd. Doležal, Koláček – Karabáček, Toman, Dzierkals – Tomeček, M. Hanzl, Strnad. Trenéři Modrý, Čermák a Fousek.

Hlasy trenérů - Petr Svoboda (Hradec): „Měli jsme velice dobrý vstup do utkání, vytvořili jsme si spoustu šancí. Dvě třetiny jsme hráli výborný hokej a Budějovice jsme přehrávali. Klíčem v utkání byla naše ubráněná přesilovka pět na tři. Ve třetí třetině už jsme vítězství kontrolovali."

Jaroslav Modrý (Motor): „Hned na začátku utkání jsme v oslabení dostali gól, což poznamenalo náš výkon v první třetině. Když jsme se nadechovali, tak jsem udělal chybu já, nechal jsem se unést a zavinil jsem druhý gól, za což jsem se mužstvu omluvil. Dostávali jsme se do přesilovkových situací, ale nedávali jsme z nich góly."