Zranění stále ještě nepustilo do hry hostujícího gólmana číslo jedna Hrachovinu, takže do branky se stejně jako v úterý proti Zlínu postavil Strmeň. Do obrany se vrátil uzdravený Piskáček, ale naopak chyběl Percy, jenž očekává potomka a odcestoval tak domů do Kanady. V útoku je zpátky matador Jiří Novotný, na marodce zůstávají Abdul s Tomanem a nově také nemocný Valský.

V domácí sestavě chyběli lídr týmu Krejčí a gólman Konrád, kteří jsou na olympiádě, ale naopak se v ní objevil českobudějovický odchovanec Jakub Doktor.

Jihočeši začali výborně a už ve 3. min. šli do vedení. V první přesilovce zápasu Pech dotlačil kotouč ve skrumáži za záda Lukáše v domácí brance. Jenže vyrovnáno bylo za pouhé tři minuty a Kohouti se prosadili rovněž v početní výhodě. Káňa trefil břevno a odražený kotouč napálil do sítě Navrátil.

V rušném úvodním dějství mohly padnout i další góly. Pechovo sólo ale zlikvidoval Lukáš a na druhé straně podržel svůj tým při další olomoucké přesilovce Strmeň.

Do druhé třetiny už kvůli zranění nenastoupil kapitán Motoru Gulaš a za delší konec tahali domácí. Krátce po změně stran se dorážkou prosadil Knotek a Hanáci poprvé v utkání vedli. V polovině zápasu zvýšil na 3:1 ze vzduchu Olesz a videorozhodčí potvrdil, že se nejednalo o vysokou hůl.

V závěru prostřední části zabrali Jihočeši. Voženílkovu tutovku ještě vychytal Lukáš, ale Bučkovu střelu od modré našel až za svými zády. Pro slovenského beka se jednalo o premiérový gól v českobudějovickém dresu.

V závěrečném dějství bylo dokonce vyrovnáno. Hanzlovu přihrávku zpoza branky napálil přesně k tyči Beránek. Tím byly účty opět srovnány, dělbu bodů brali očividně oba soupeři a vyrovnaný duel dospěl do prodloužení.

To bylo hodně dramatické s velkými šancemi na obou stranách. Nakonec ho rozhodl pouhých dvanáct vteřin před koncem ve prospěch hostí Štencel po výborné Pechově akci.

Branky a nahrávky: 6. J. Navrátil (J. Káňa, Ondrušek), 22. J. Knotek (J. Doktor, Nahodil), 33. Olesz (Ondrušek, Kolouch) – 3. Pech (Šenkeřík), 38. Bučko (Koláček, J. Ondráček), 45. M. Beránek (M. Hanzl, Karabáček), 65. Štencel (Pech). Vyloučení: 4:4, využití: 2:1. Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Lhotský, J. Svoboda. Diváci: 1000 (omezený počet).

Olomouc: Lukáš – Rašner, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Škůrek, Řezníček – Klimek, Nahodil, J. Káňa – J. Doktor, J. Knotek, Kusko – J. Navrátil, Kolouch, Olesz – Kunc, Lichanec, Burian. Trenéři Moták a Tomajko.

Motor: Strmeň – Vráblík, Štencel, Bindulis, Šenkeřík, Piskáček, Štich, Bučko – Vondrka, Koláček, Chlubna – Gulaš, Pech, Holec – J. Ondráček, J. Novotný, D. Voženílek – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.

Hlasy trenérů - Zdeněk Moták (Olomouc): "Musím našim hráčům poděkovat za bojovnost a nasazení v naší nelehké situaci. Hráli jsme poměrně slušný hokej a odskočili jsme  na 3:1. Vedení jsme ale neudrželi. Udělali jsme pár individuálních chyb a byli jsme za ně potrestáni. Vážíme si každého bodu. Škoda, že jich nebylo víc. Ale i bod je dobrý. Bylo to vyrovnané utkání."

Jaroslav Modrý (Motor): "Nebylo to lehké utkání. Věděli, že budou domácím chybět dva klíčoví hráči, o to více se semknou a budou bojovat. Hrál se urputný hokej plný osobních soubojů. Měli jsme dobrý začátek, ale pak jsme dostali dva góly z přesilovek. Musím mužstvo pochválit, že našlo charakter, vyrovnalo a v prodloužení vybojovalo bod navíc. Z obou stran to bylo bojovné utkání, které mělo náboj a kvalitu. Ke zranění Milana Gulaše se nemohu vyjadřovat, to je záležitost lékařů."