Poprvé za poslední dvě sezony se museli Jihočeši obejít bez nemocného lídra Lukáše Pecha, a tak vytáhli z rukávu žolíka. Na jeho místo v centru první řady se postavil sportovní manažer Jiří Novotný, který už přitom po minulé sezoně definitivně ukončil kariéru. Na marodce naopak stále zůstávají ještě Šenkeřík, Raška a Vopelka, do branky se opět postavil Strmeň.

Domácí tým nastoupil ve slušivých žlutých retro dresech, kterými vzdali hold českobudějovickému týmu, který v sezoně 1987 – 88 vyhrál základní části extraligy. O první přestávce také byli jeho členové za bouřlivého aplausu publika na červeném koberci oceněni.

Motor do zápasu výborně vstoupil. V 6. min. vystřelil Hanzl a Valský kotouč nasměroval mimo dosah exbudějovického Kváči v brance soupeře. Radost však trvala jen minutu a pět vteřin. Dobře utajenou střelu Melancona od modré Strmeň vůbec neviděl a Birner navíc ještě puk jemně tečoval přesně k tyči – 1:1.

Jenže krátce před první sirénou si domácí celek vzal vedení zpátky. V první přesilovce zápasu našel Vondrka Dzierkalse a ten zamířil pod horní tyčku – 2:1.

Krátce po změně stran bylo vyrovnáno podruhé. Po sporném zákroku Nedomlela na Gulaše domácí doslova strašidelně vystřídali, dva hostující hráči jeli sami na Strmeně a Šír neměl problém srovnat skóre.

Domácí nutně potřebují body a dřeli do úmoru. Po vybojovaném kotouči od Vráblíka jel sám na Kváču Strnad, který ale netrefil branku.

To hosté byli přesnější. V samotném závěru druhé třetiny Frolíkovu střelu Strmeň vyrazil přímo k Melanconovi a ten do odkryté branky zajistil Severočechům poprvé v utkání vedení.

Motor se nevzdával a hned po změně stran vyrovnal. V přesilovce pět na tři propálil Kváču bombou z první kapitán Gulaš.

Zbytek zápasu nabídl dramatickou bitvu se šancemi na obou stranách. Obrovskou měl liberecký Filippi, jehož teč vylovil skvělým zákrokem Strmeň.

Minutu a devět vteřin před závěrečnou sirénou přišel kritický moment. Šír z křídla vypálil přesně k tyči a Liberec opět vedl.

V samotném závěru hráli domácí přesilovku, odvolali gólmana, ale k vyrovnání jejich snaha už bohužel nevedla…

Branky a nahrávky: 6. Valský (M. Hanzl), 19. Dzierkals (Vondrka, Štencel), 42. Gulaš (M. Hanzl, Percy) – 7. Birner (Melancon, Faško-Rudáš), 22. Šír (Rychlovský, Derner), 40. Melancon (Frolík, Derner), 59. Šír (Flynn). Vyloučení: 1:5 (navíc host. Jelínek 5 + do konce), využití: 2:0. Rozhodčí: Hejduk, J. Ondráček – Spůr, Zíka. Diváci: 5557.

Motor: Strmeň – Vráblík, Štencel, Percy, Bindulis, Hovorka, Kachyňa – Gulaš, J. Novotný, Čachotský – Valský, M. Hanzl, Vondrka – Zd. Doležal, Toman, Dzierkals – Tomeček, F. Přikryl, Strnad. Trenéři Čermák a Fousek.

Liberec: Kváča – Nedomlel, Balinskis, Melancon, Derner, Kolmann, M. Ivan, Štibingr – Faško-Rudáš, Filippi, Birner – Flynn, Šír, Frolík – Rychlovský, Jelínek, Ordoš – Dlouhý, J. Vlach. Trenéři Augusta, J. Kudrna a Jiruš.

Hlasy trenérů – David Čermák (Motor): „Mrzí mě, že jsme nezopakovali výkon z Vítkovic, kde jsme hráli velice zodpovědně. Dva góly jsme soupeři darovali špatným střídáním. Mrzí nás, že jsme minutu před koncem nedokázali vyndat kotouč z našeho pásma a přišli i o jeden bod. Na marodce máme tři centry, proto jsme se domluvili s Jirkou Novotným, že nastoupí.“

Patrik Augusta (Liberec): „Jsme spokojeni s vítězstvím. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, protože domácí hrají o život a nedali ani centimetr ledu zadarmo. Začátek byl hodně nervózní, pak se hra trošku zklidnila. Na můj vkus jsme byli až moc vylučováni. Třetí třetinu jsme sehráli dobře. Vyhráli jsme šťastným gólem, ale tři body se počítají.“